Film

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC - Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Tegoroczna 4. edycja HumanDOC rusza 28 listopada w warszawskiej Kinotece oraz 29 listopada w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC to kino pokazujące pogłębiony obraz świata, zmian społecznych i kulturowych, największych wyzwań współczesności i globalnych współzależności. Projekcjom filmowym towarzyszą wydarzenia specjalne: spotkania z reżyserami filmów i autorami książek wydawnictwa Czarne, debaty, konkursy dla publiczności, warsztaty mistrzowskie i podróżniczy konkurs fotograficzny.


Tegoroczna 4. edycja HumanDOC rusza 28 listopada w warszawskiej Kinotece oraz 29 listopada w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Cena biletu na seans - 8 zł.


Festiwal HumanDOC zabierze was w filmowe podróże, m.in. do Indii, Pakistanu, krajów Afryki Środkowej, RPA, a z nielegalnymi imigrantami przeprawimy się przez Morze Śródziemne do wymarzonej Europy. 4. edycja festiwalu to polskie premiery filmów, pokazywanych na międzynarodowych festiwalach, m.in.: nominowanego do Oskara Saving face, czy wielokrotnie nagradzanych Soldiers on the Roof i Meanwhile in Mamelodi. Szczegóły na stronie festiwalu: www.humandoc.net i na profilu na Facebooku.


W programie:
29.11
17.00 "727 dni bez Karamo" (727 Days without Karamo) reż. Benjamin Kahlmeyer / 2011, 75’

 

18.30 "Zachować twarz" (Saving Face) reż. Sharmeen Obaid Chino, Daniel Junge / USA, Pakistan 2012, 52’ oraz panel z udziałem wykładowców z Uniwersytetu Wrocławskiego


20.00 "Syria po za linią wroga" (Syria: Across The Lines) reż. Olly Lambert / Wielka Brytania 2013, 50’ - gość: Olly Lambert
 
30.11
16.15 "Bostoy, Wyspa Więźniów" (Bastoy Prison) reż. Michel Kapteijns / Holandia 2010, 74’

 

18.00 "Niepokorni kochankowie" (Lovebirds - Rebel Lovers in India) reż. Gianpaolo Bigoli / Włochy, Indie 2012, 52’


20.00 "Witajcie Nigdzie" (Welcome to Nowhere) reż. Kate Ryan / USA, Bułgaria 2012, 80’ - gość: Kate Ryan

 

materiały organizatorów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca