Film

PRASKA JESIEŃ FILMOWYCH PRZEDPREMIER w Kinie Praha!

Kino Praha zaprasza na  „Praską Jesień Filmowych Przedpremier”. Od 16 do 18 grudnia będzie można zobaczyć najlepsze tytuły kina artystycznego, które oficjalną premierę będą miały dopiero na przełomie 2013 i 2014 roku.  Bilety tylko 7 złotych!

 

 

Po sukcesie pierwszej edycji przeglądu – „Praskie Lato Filmowych Przedpremier” Kino Praha proponuje swoim widzom kolejną dawkę przedpremierowych emocji. „Praska Jesień Filmowych Przedpremier” to 3 - dniowa impreza, podczas której zaprezentowanych zostanie 6 tytułów, które swoją polską premierę będą miały dopiero na przełomie 2013 i 2014 roku. Wybrane tytuły wcześniej można było oglądać na festiwalach filmowych m.in. w Berlinie, Lizbonie oraz na Festiwalu Filmowym Transatlantyk, gdzie zostały docenione zarówno przez międzynarodową publiczność, jak i krytyków filmowych.

 

W ramach przeglądu  „Praska Jesień Filmowych Przedpremier” będzie można zobaczyć:

  • „Babcia Gandzia”, reż. Jérôme Enrico – Przewrotna komedia, która zdobyła nagrodę publiczności na Francuskim Festiwalu Filmowym w Lizbonie. Paulette, nietypowa staruszka, postanawia skorzystać z   możliwości nieoczekiwanego zarobku. W czasie policyjnego pościgu diler wyrzuca dużą paczkę haszyszu, która ląduje wprost w rękach Paulette. Po twardych negocjacjach z miejscowymi gangsterami, Paulette rozkręca domowy interes – sprzedaż przepysznych wypieków z dominującą w smaku nutą konopi.
  • „Dzieci księdza”, reż. Vinko Bresan – Szalona komedia, nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Salonikach.

Na małej dalmatyńskiej wyspie młody ksiądz don Fabijan bierze udział w nietypowym spisku, który ma położyć kres wszelkiej antykoncepcji w mieście. Komedia o namiętności i prezerwatywach, które gwarantują zajście w ciążę.

  • „Hannah Arendt”, reż. Margarethe von Trotta – Wspaniała historia wielkiej myślicielki nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Valladolid 2012. Biograficzna opowieść o Hannah Arendt, niemieckiej teoretyk polityki, filozof i publicystce. Praca nad reportażami dla „New Yorkera” z procesu byłego nazisty Adolfa Eichmanna doprowadziła do sformułowania jej słynnej tezy o „banalności zła”.

 

  • „Matterhorn”, reż. Diederik Ebbinge – Debiutancka komedia o samotności i męskiej przyjaźni. Film pokazuje jak splatają się losy dwóch zupełnie przypadkowych osób – samotnego mężczyzny oraz niepełnosprawnego intelektualnie Theo. Pomiędzy dwoma mężczyznami zaczyna zawiązywać się silna więź, która nie przypada do gustu miejscowej ludności.
  • „Pozycja dziecka”, reż. Calin Peter Netzer –  Film zdobył główną nagrodę - Złotego Niedźwiedzia na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Główną bohaterką jest Cornelia, która nie może pogodzić się że jej syn jest dorosły i stara się od niej uniezależnić. Film opowiada o trudnych relacjach między matką a  synem, o rodzicach tracących swoje dzieci.
  • „Oh Boy”, reż. Jan Ole Gerster – Urocza komedia nagrodzona aż sześcioma statuetkami „niemieckiego Oscara” – nagrodami German Film Awards. Film przedstawia historię Nico, któremu trudno odnaleźć swoje miejsce na świecie. Nie martwiąc się o przyszłość, rzuca szkołę i zaczyna żyć z dnia na dzień. Wszystko się zmienia, kiedy na jego drodze pojawia się piękna blondynka, która przypomina mu, ile przez niego wycierpiała.

      

Zapraszamy na „Praską Jesień Filmowych Przedpremier”

w dniach 16-18 grudnia w Kinie Praha!

 

PROGRAM:  „Praska Jesień Filmowych Przedpremier”

Cena biletu – 7 zł

16 grudnia (poniedziałek)

godz.18.30 – Hannah Arendt

godz.20.30 – Dzieci Księdza

17 grudnia (wtorek)

godz.18.30 – Oh, Boy!

godz.20.30 – Pozycja dziecka

18 grudnia (środa)

godz.18.30 – Babcia Gandzia

godz.20.30 – Matterhorn

 

INFORMCJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca