Film

„OJCZE MASZ” W KONKURSIE CLERMONT-FERRAND!

 

 

Debiut Kacpra Lisowskiego „Ojcze masz”, ze świetną rolą Arkadiusza Jakubika, zakwalifikował się do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont – Ferrand. Film powstał w ramach programu „30 Minut” w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Festiwal rozpocznie się 31 stycznia.

 

OjczeMasz600x400-2.jpg
Ojcze masz, reż. Kacper Lisowski/fot. Studio Munka - SFP

 

Trzydziestka Kacpra Lisowskiego jest jednym z 73 tytułów (wyselekcjonowanych spośród ponad 6,5 tys. zgłoszeń), które powalczą o trofeum konkursu głównego (International Competition) 36.  edycji festiwalu w Clermont – Ferrand, odbywającego się w dniach 31.01 – 8.02 2014.

 

„Ojcze masz” to historia Marcela (Arkadiusz Jakubik), który, choć zbliża się do czterdziestki, jeszcze się nie ustatkował. Jak swobodny elektron żyje od imprezy do imprezy, unikając zobowiązań i korzystając z uroków życia. Do chwili, kiedy niezobowiązująca przygoda, w którą się wplątał, zmusza go do zajęcia się dziesięcioletnim Józkiem…

To jest film o dojrzewaniu do ojcostwa. Mój bohater dochodzi do takiego punktu w życiu, kiedy nagle zdaje sobie sprawę, że właściwie całe życie przed czymś ucieka albo czegoś szuka. I uświadamia sobie, że tak naprawdę to wszystko jest już nieaktualne – mówił Kacper Lisowski w wywiadzie poprzedzającym premierę filmu podczas 38. Gdynia – Festiwal Filmowy. „Ojcze masz” był w tym roku jednym z 12 filmów reprezentujących Studio Munka – SFP w Konkursie Młodego Kina w Gdyni.

 

OjczeMasz600x400-3.jpg
Ojcze masz, reż. Kacper Lisowski/fot. Studio Munka - SFP

 

Festival International du Court Métrage Clermont – Ferrand jest największym na świecie festiwalem filmów krótkometrażowych oraz drugim po festiwalu w Cannes, największym festiwalem filmowym we Francji. Już sama kwalifikacja filmu do Konkursu Międzynarodowego jest ogromnym wyróżnieniem. „Ojcze masz” jest trzecim filmem Studia Munka – SFP obecnym na festiwalu w Clermont Ferrand. W 2011 roku zwycięzcą Konkursu Międzynarodowego został dokument Marty Minorowicz „Kawałek lata”. Rok później, w tym samym konkursie można było oglądać animację Przemysława Adamskiego „Noise”.

 

W tym roku dzięki uprzejmości Krakowskiej Fundacji Filmowej, Studio Munka - SFP będzie również obecne na Short Film Market, największym markecie filmów krótkich, który jest wydarzeniem od lat towarzyszącym festiwalowi w Clermont – Ferrand. KFF jak co roku organizuje tam stoisko Polish Shorts, współfinansowane przez PISF.

 

Więcej o filmie: http://www.studiomunka.pl/film,28735,18,Ojcze-masz.html

Więcej o Festiwalu: http://www.clermont-filmfest.com                                                            

 

Kacper Lisowski - ur. w 1972 w Warszawie. Laureat Nagrody Państwowej im. Stanisława Wyspiańskiego w dziedzinie fotografii. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT, oraz Studia Prób w Szkole Wajdy. Zadebiutował filmem „Patrzę na Ciebie, Marysiu“ Łukasza Barczyka. Przez lata pracował jako operator kamery w kraju i zagranicą. Jest autorem zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, m.in.: „Forgotten People“  w reżyserii Agnieszki  Łukasiak, „Chemii“ Pawła Łozińskiego / Prix Europa 2009 /, „Prawdziwy koniec zimnej wojny“ Jerzego Śladkowskiego.

Od 2007 r. pracuje samodzielnie również jako reżyser krótkich form telewizyjnych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca