Film

Kino Praha w sieci kin EUROPA CINEMAS!

 

Kino Praha w sieci kin EUROPA CINEMAS!

 

1 stycznia 2014 roku Kino Praha dołączyło do elitarnej sieci kin europejskich - EUROPA CINEMAS, która zrzesza najlepsze kina studyjne w Europie i promuje ambitne europejskie kino.

 

Praha jest 32. kinem w Polsce i 7. kinem w Warszawie, które przystąpiło do sieci. Europa Cinemas to projekt, który jest częścią programu Unii Europejskiej – „Media”. Program Europa Cinemas obejmuje swym zasięgiem 69 krajów, 682 miast, 1 182 kina i 3 194 sale kinowe. Jego celem jest zwiększenie liczby filmów europejskich w ofercie kin oraz zwiększenie ich oglądalności. Program ma na celu zachęcenie właścicieli kin do wspierania inicjatyw europejskich skierowanych do młodej widowni oraz promowanie różnorodności w repertuarze filmów europejskich. Sieć Kin Europa Cinemas zrzesza kina, które prowadzą wspólne działania na skalę krajową i europejską.

 

Repertuar kina Praha to zarówno głośne premiery, jak i artystyczne produkcje europejskie, nagradzane na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie czy Wenecji. Pokazy przedpremierowe, projekcje klasyki kina europejskiego i światowego oraz przeglądy filmowe i cykle własne to wydarzenia, które stale towarzyszą regularnemu repertuarowi kina.

 

Staramy się utrzymać ciekawy dla widza balans, pomiędzy produkcjami artystycznymi, a tymi o bardziej komercyjnym charakterze. Za nami półtora roku cennych doświadczeń, w którym to czasie szukaliśmy swojej niszy – mówi Joanna Grabowska, Prezes Zarządu Spółki Meteora Films [operator kina Praha od 1 czerwca 2012 roku]. Największy wpływ na repertuar Prahy oraz nasze pierwotne plany – jak nietrudno się domyślić – mieli sami widzowie. Staliśmy się m.in. kinem bardzo przyjaznym dla dzieci, które są dla nas szczególną publicznością. To właśnie im będziemy dedykować część tegorocznych projektów. Obecność w sieci kin Europa Cinemas nakłada na nas również nowe obowiązki. Na pewno z jeszcze większą dbałością podejdziemy do selekcji repertuaru. Tytuły europejskie pojawią się w kolejnych miesiącach także w formie nowych filmowych cykli, realizowanych przez kino Praha.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca