Film

Janusz Wróblewski przedstawia: kolejne spotkanie już 7 lutego!

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka”, autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego. Zapraszamy 7. lutego o godzinie 19.00 na pokaz filmu „Jack Strong” oraz spotkanie z Filipem Frąckowiakiem, dyrektorem muzeum Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego.

 

 

Kino Praha zaprasza na cykl - „Janusz Wróblewski przedstawia” - spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka” i autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

 

7. lutego, o godz.19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”. Zapraszamy na pokaz filmu „Jack Strong”, który przedstawia prawdziwą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.

Przed pokazem odbędzie się spotkanie z Filipem Frąckowiakiem, dyrektorem muzeum Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego.

 

  • Jack Strong” - to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny. Produkcję filmu poprzedziły trwające kilka lat prace nad dokumentacją. Scenariusz powstał na podstawie nieznanych dotąd materiałów z archiwów IPN, dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji żyjących świadków historii m. in. Davida Fordena – oficera prowadzącego pułkownika Kuklińskiego ze strony CIA.

 

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!

 

 

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

7 lutego, godz.19.00

Spotkanie + pokaz filmu „Jack Strong”

Ceny biletów obowiązują według regularnego cennika.

 

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca