Film

Zobacz Tildę Swinton i Toma Hiddlestona we fragmentach najnowszego filmu Jarmuscha!

Zapraszamy do obejrzenia trzech fragmentów z filmu „Tylko kochankowie przeżyją”, najnowszego obrazu legendarnego Jima Jarmuscha, twórcy m.in. „Truposza”, „Ghost Doga”, „Nocy na ziemi”, czy „Broken Flowers”. Ta opowieść o romantycznych wampirach zmęczonych setkami lat życia, zdegustowanych tym, jak rozwinął się świat, ale wciąż czujących do siebie miłość trafi do polskich kin już 7 marca.

 

W pierwszym fragmencie zobaczymy tajemnicze spotkanie dwóch lekarzy – doktora Fausta i doktora Watsona. Pod lekarskim strojem doktora Fausta ukrywa się filmowy Adam (Hiddleston), który w ten sposób zdobywa pożywienie – woli kupować krew niż krzywdzić ludzi.

 

Fragment 1:

 

W drugim fragmencie poznajemy bohaterów granych przed Tildę Swinton i Johna Hurta rozmawiających w marokańskim porcie w Tangierze o Shellym, Byronie i Hamlecie.

 

Fragment 2:

 

Trzeci fragment pokazuje parę głównych bohaterów – Adama i Ewę, słuchających wspólnie, choć tysiące kilometrów od siebie, piosenki „Funnel of Love” w wykonaniu słynnej Wandy Jackson.

 

Fragment 3:

 

„Wybitny film… Charakterystyczny i spełniony” - pisał Tadeusz Sobolewski po pokazie najnowszego filmu Jima Jarmuscha na festiwalu w Cannes, gdzie „Tylko kochankowie przeżyją” mieli swoją premierę. „Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką - muzyką, płytami, książkami, miłością - i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. (…). Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty”.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca