Film

Tilda Swinton i Mia Wasikowska o „Tylko kochankowie przeżyją”. Obejrzyj wywiady z aktorkami

„Tylko kochankowie przeżyją” to dwie wspaniałe role kobiece i dwie odmienne wizje kobiet-wampirów. Tilda Swinton i Mia Wasikowska grają siostry – Ewę i Avę – które po wielu wiekach spędzonych na ziemi zupełnie inaczej podchodzą do ludzi i świata.

 

Ewa (Swinton) – znawczyni sztuki i literatury, zakochana w książkach intelektualistka – żyje na świecie od wielu tysięcy lat. Wszystko już widziała i wszystko już przeżyła, niczego już się nie boi. Nie zabija już ludzi – jedynie im współczuje – a krew zdobywa z innych, bezpiecznych źródeł. Mieszka w Maroku, a sens i radość życia czerpie z pięknych przedmiotów, którymi się otacza. Jest wielowiekowym spokojem, a jej krew burzy jedynie uczucie do Adama (Tom Hiddleston), mrocznego muzyka z Detroit o romantycznej duszy.

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Tildą Swinton, w którym aktorka opowiada o swojej wieloletniej przyjaźni i współpracy z Jimem Jarmuschem, o sile miłości, przemijaniu i o tym, czym jest dla niej aktorstwo w kontekście pracy nad „Tylko kochankowie przeżyją”.

 

Link do wywiadu z Tildą Swinton:

 

 

Ava (Wasikowska) jest młodszą siostrą Ewy – i jej zupełnym przeciwieństwem. Jest niespokojnym duchem, rozpuszczoną wieczną nastolatką, która pojawia się bez zapowiedzi, wszystko psuje, a potem równie nagle znika. Jest niczym mała nieobliczalna bestia, która tylko chce się bawić, bo to leży w jej naturze. 

 

W wywiadzie Mia Wasikowska opowiada o pracy z Jimem Jarmuschem na planie i o kinie jako najwspanialszej ucieczce od rzeczywistości i najmocniejszej formie sztuki.

 

Link do wywiadu z Mią Wasikowską:

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca