Film

Festiwal Filmowy „Kino dzieci”, 27 września – 5 października 2014

Festiwal Filmowy "Kino dzieci" odbędzie się w dniach 27 września - 5 października 2014 w Warszawie i kilkunastu innych miastach w Polsce. Zostanie na nim pokazanych około 40 filmów krótko- i pełnometrażowych dla młodych widzów w wieku od 5 do 12 lat.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza na zupełnie nowy Festiwal Filmowy "Kino dzieci". Odbędzie się on w dniach 27 września - 5 października 2014 w Warszawie i kilkunastu innych miastach w Polsce. Zostanie na nim pokazanych około 40 filmów krótko- i pełnometrażowych dla młodych widzów w wieku od 5 do 12 lat.

 

Na świecie regularnie powstaje kino dla dzieci, które traktuje najmłodszych jako wrażliwych i mądrych widzów. Są to atrakcyjne wizualnie, ciekawe i aktualne filmy, które sporadycznie trafiają na polskie ekrany. Będzie je można zobaczyć na Festiwalu Filmowym "Kino dzieci". Stanowi on rozwinięcie organizowanych przez Stowarzyszenie od 2 lat przeglądów kina dla dzieci z różnych krajów (dotychczas odbył się przegląd skandynawski w 2012 r. oraz holenderski w 2013 r.).

 

Impreza skierowana będzie do rodziców z dziećmi, a także szkół i przedszkoli. Wśród starannie dobranych filmów krótko- i pełnometrażowych będą zarówno animacje, jak i filmy fabularne. Podczas festiwalu odbędą się również spotkania i warsztaty dla rodziców oraz profesjonalistów zajmujących się kulturą dla dzieci.

 

Festiwal Filmowy "Kino dzieci" rozpocznie się zupełnie inaczej niż dzieje się to zazwyczaj - od rodzinnego filmowego śniadania w sobotni poranek 27 września w kilku warszawskich kawiarniach. Seanse filmów krótkometrażowych połączonych w zestawy będą przeplatane z warsztatami plastycznymi i rozwojowymi, w których będą mogli wziąć udział rodzice i ich dzieci. Od niedzieli 28 września seanse będą odbywały się w kinach.

Ważną częścią Festiwalu będzie panorama kina norweskiego dla najmłodszych. Kinematografia dziecięca w Norwegii jest bardzo dobrze rozwinięta. Rocznie powstaje w tym kraju wiele filmów, które zdobywają nagrody i uznanie publiczności na festiwalach dziecięcych i młodzieżowych na całym świecie. Dodatkowo w trakcie festiwalu odbędą się panele dyskusyjne oraz konferencja dla pedagogów i osób profesjonalnie zajmujących się kulturą dla dzieci, warsztaty dla opiekunów i pedagogów o metodach pracy z filmem.

Kontynuacją festiwalu "Kino dzieci" będzie wprowadzenie wybranych filmów do regularnej dystrybucji oraz warsztaty dla scenarzystów i producentów, których efektem będą scenariusze pełnometrażowych filmów dla najmłodszych.

 

Festiwal Filmowy "Kino dzieci" jest finansowany z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest między innymi organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty oraz American Film Festival we Wrocławiu. Równie znany jest projekt realizowany w 40 miastach w Polsce dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, czyli Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, w którym rocznie bierze udział około 35-40 tysięcy uczestników.

 

materiały organizatorów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca