Film

Mistrzowie kina dokumentalnego Planete+ Doc we Wrocławiu

PLANETE+ DOC okazja, by spotkać światowej sławy dokumentalistów, którzy między 9 a 18 maja odwiedzą stolicę Dolnego Śląska. Gośćmi tegorocznej odsłony cyklu PLANETE+ DOC MASTERS będą Erwin Wagenhofer i Jacek Bławut.

PLANETE+ DOC to nie tylko okazja do obejrzenia ponad 80 najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata, ale też szansa, by spotkać światowej sławy dokumentalistów, którzy między 9 a 18 maja odwiedzą stolicę Dolnego Śląska. Gośćmi tegorocznej odsłony cyklu PLANETE+ DOC MASTERS, którego celem jest przełamanie dystansu między widzami a sławnymi reżyserami filmów dokumentalnych, będą Erwin Wagenhofer i Jacek Bławut.

 

Wagenhofer to autor jednych z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych filmów dokumentalnych ostatnich lat krytykujących globalny przemysł spożywczy ("Nakarmimy świat") czy system ekonomiczny ("Zaróbmy jeszcze więcej"). Bardzo rzetelnie podchodząc do tematu, tworzy wnikliwe eseje dokumentalne o istotnych problemach współczesnego świata, nie zapominając przy tym o rytmie, poetyce i wizualnej warstwie obrazu filmowego. Spotkanie z reżyserem odbędzie się 12 maja o godzinie 18:00 po pokazie jego najnowszego filmu "Alfabet" - jeden z najgłośniejszych filmów o współczesnej edukacji w różnych częściach świata. Rozmowa prowadzona będzie przez Bartosza Żurawieckiego - dziennikarza, felietonistę, pisarza i krytyka filmowego. Wydarzenie dobędzie się w języku polskim i angielskim.

 

Więcej informacji o spotkaniu:
http://planetedocff.pl/2014/index.php?page=page&i=2854
https://www.facebook.com/events/308312169324083/
Opis filmu "Alfabet":
http://planetedocff.pl/2014/index.php?page=film&i=2628


Spotkanie z Jackiem Bławutem odbędzie się natomiast 17 maja o godzinie 18:00 i towarzyszyć będzie projekcji "Cyrku Skalskiego" (krótkometrażowego obrazu reżysera z 1986 roku) oraz "Wirtualnej wojny" (jego najnowszego filmu, opowiadającego o społeczności skupionej wokół stymulatora lotu IŁ-2 Sturmovik). Bławut to jedna z najwybitniejszych postaci współczesnego polskiego kina dokumentalnego. Na koncie ma takie filmy, jak: "Born Dead", "Szczur w koronie", "Wojownik". Często portretuje osoby należące do marginesu społecznego. Z pewnością można powiedzieć, że filmy tworzy dla swoich bohaterów i czuje się za nich odpowiedzialny na długo po zakończeniu pracy.

 

Więcej informacji o spotkaniu:
http://planetedocff.pl/2014/index.php?page=page&i=2868
https://www.facebook.com/events/735710756452235/
Opis filmu "Wirtualna wojna":
http://planetedocff.pl/2014/index.php?page=film&i=2700

 

Wstęp na wydarzenia wolny z biletem na seans poprzedzający spotkanie. Dla pozostałych osób wstęp na spotkanie w cenie 5 zł od osoby.

 

materiały organizatorów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca