Film

POWSTANIE WARSZAWSKIE – spotkanie z twórcami filmu

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka”, autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego.  Zapraszamy 10. maja o godzinie 19.00 na pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”, którego producentem jest Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkanie z twórcami: Bartoszem Putkiewiczem oraz Maciejem Nawrockim.

 

Kino Praha zaprasza na cykl - „Janusz Wróblewski przedstawia” - spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka” i autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

 

10. maja, o godz.19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”. Zapraszamy na pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”, którego producentem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z twórcami filmu: Bartoszem Putkiewiczem, reżyserem dźwięku oraz aktorem Maciejem Nawrockim.

 

  • „Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej. Produkcja Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!

 

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

10 maja, godz.19.00

Spotkanie + pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”

Ceny biletów obowiązują według regularnego cennika.

 

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Katarzyna Polubiec-Mrowińska,

email: kasia@kinopraha.pl,

tel: 728 875 350


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca