Film

PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe

„PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno - filmowe” to cykl weekendowych spotkań dla dzieci i ich opiekunów. Przed projekcjami bajek zapraszamy dzieci na edukacyjne i artystyczne warsztaty. Podczas zajęć dzieci mogą poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne. W programie znajdą się warsztaty: muzyczne, plastyczno-ekologiczne, warsztaty archeologiczne, warsztaty ze sztuką tańca, warsztaty plastyczno-filmowe i poranki teatralne. W ramach specjalnych seansów filmowych, pokażemy niezapomniane bajki dla dzieci ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielsko-Białej. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postacie z dobranocek - Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka i wiele innych.  Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 10 lat wraz z opiekunami.

 

Zarówno warsztaty, jak i projekcje filmowe odbywać się będą na sali kinowej – prosimy o punktualne przybycie.

 

Warsztaty dla dzieci

W programie znajdą się następujące warsztaty dla najmłodszych:

  • Warsztaty muzyczne - Na warsztatach dzieci pochłoną smakowite dźwięki muzyki klasycznej, ale i nie tylko. Zamienimy się w postacie oglądanych bajek i wybierzemy się w podróż do niezwykłego świata muzyki. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo. Podczas bajecznej opowieści dzieci zapoznają się z nowymi instrumentami. Będziemy ćwiczyć m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu. Organizatorem warsztatów jest Mała Filharmonia Rozwoju.
  • Warsztaty plastyczno-ekologiczne - zajęcia plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i ekologicznych. Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło. Pobudzamy wyobraźnię, skupiając się na procesie tworzenia. Mali artyści do dzieła! Organizatorem warsztatów jest Sztukarnia.
  • Warsztaty archeologiczne - Na warsztatach archeologicznych dzieci poznają za pomocą zabawy najstarsze dzieje człowieka. W ramach warsztatów dzieci będą mogły dowiedzieć się kim była Kleopatra, jak wykonywano mumię. Będą mogły poznać historię antycznych miast, dowiedzą się na czym polegały igrzyska olimpijskie i jak zbudowano Wielki Mur Chiński. Organizatorem warsztatów jest Katarzyna Radziwiłko - archeolog, historyk i animator kultury.
  • Warsztaty ze sztuką tańca – spotkania ze sztuką tańca to cykl zajęć artystycznych dla dzieci, których celem jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki tańca, rozwinięcie ich zainteresowań teatrem i sztuką, rozbudzenie wyobraźni i twórczego postrzegania świata i wrażliwości na piękno. Warsztaty ze sztuką tańca towarzyszą transmisjom przedstawień baletowych „Bolshoi Ballet Live" w Kinie Praha. Zajęcia poprowadzą: Ana Kipshidze i Eduard Bablidze - tancerze Polskiego Baletu Narodowego oraz Katarzyna Gardzina Kubała- krytyk muzyczny i baletowy. Organizatorem warsztatów jest Mała Terpsychora.
  • Warsztaty plastyczno-filmowe - kreacja, edukacja i zabawa. Stworzymy swoich bohaterów filmowych. Podczas zajęć odbywać się będą quizy, wykłady, rozmowy! Podczas zajęć dzieci będą mogły stać się Bolkiem, Lolkiem, Reksiem, kim tylko zechcą. Będziemy kolorować, kleić i wycinać! Organizatorem warsztatów jest wydawnictwo Tashka.
  • Teatrzyk Raz Dwa Trzyk - prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy, w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych.

 

Szczegółowy program na www.kinopraha.pl

 

PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe

Sobota i niedziela, godz.10.30

Cena biletu: 15 zł

 

REZERWACJA BILETÓW:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 02


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca