Film

Znamy program Ars Independent 2014!

Ogłaszamy program Ars Independent Festival 2014 (23-28 września, Katowice)! Z kalendarium projekcji i wydarzeń zapoznać można się na stronie festiwalu.

 

Festiwal otworzy debiut Virág Zomborácz „Po życiu”, wciągająca, pełna osobliwych postaci i bystrych obserwacji komedia o dorastaniu i pomłodzieńczym buncie. Film jest jednym z siedmiu tytułów biorących udział w konkursie Czarny Koń.

 

Zamknięcie festiwalu uświetni pokaz „Dystansu”, nowego filmu Sergia Caballero, laureata Ars Independent 2011. Kino okraszone dużą dawką humoru i surrealizmu z pogranicza filmu sensacyjnego i science fiction.

 

Ars Independent 2014 to dwa międzynarodowe konkursy filmowe, Czarny Koń i Czarny Koń Animacji, prezentujące debiuty i filmy drugie reżyserów z całego świata. Sekcja Out of Competition przedstawi wybór bezkompromisowego kina europejskiego, które z różnych przyczyn nie znalazło swojego miejsca w konkursie. Przeglądy jurorskie Bruce’a LaBruce’a i Marioli Brillowskiej przybliżą nieznaną w Polsce twórczość, konfrontującą nas z odmiennymi spojrzeniami na seksualność. Sydney Shorts zapozna nas z etiudami studentów Sydney Film School z ostatnich lat. Kontynuacji doczekały się sekcje Głośniej (nowa fala dokumentów muzycznych) oraz Grasz? (gry wideo i nowe media). Audiofile posłuchają death metalu w Angoli, punku w Serbii, tanga w Finalndii. Pasjonaci wirtualnych światów wezmą udział w prelekcjach i panelach dyskusyjnych, zobaczą w kinie machinimy, zagrają w gry indie w galerii sztuki.

 

Karnety festiwalowe zakupić można w punktach oraz na stronie internetowej sieci Ticketportal. 

 

LINK: http://www.ticketportal.pl/podujatie_search.asp?ID=21839

 

Ars Independent Festival organizowany jest przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 sierpnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca