Film

Mały chłopiec, który skruszył "Serce lwa" | Kino

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=SGWo_Jj9oJk


Od 11 września w polskich kinach pojawi się film , który z miejsca zdobywa serce każdego, kto go zobaczy.

Chodzi o fińskie "Serce lwa", którego bohaterem jest mały chłopiec z burzą kasztanowych loków. Obraz okazał się wielkim przebojem fińskich kin, pobijając takie filmy jak "Grawitacja" i "Thor: mroczny świat".

"Serce lwa" to poruszająca historia o przekraczaniu uprzedzeń na tle rasowym i klasowym w przewrotny i prowokacyjny sposób wyreżyserowana przez jednego z najbardziej utytułowanych fińskich reżyserów - Dome Karukoskiego. W 2013 roku Karukoski został uznany przez Variety za jedno z ciekawszych nazwisk roku - "Directors to Watch". "Serce lwa" to jego piąty film w dorobku.


 

Bohaterem "Serca lwa" jest Teppo, który świeżo po wyjściu z więzienia stara się rozpocząć życie na nowo. Ale mając wytatuowaną swastykę i nazistowskiego lwa na ramieniu i przyjaciół skinheadów, którzy nie opuszczają go na krok, zatrzaskują się przed nim każde drzwi. Pewnego razu w kawiarni, poznaje piękną blondynkę, Sari, z którą rozpoczyna ekscytujący związek. Gdy para postanawia zamieszkać razem, z wakacji wraca syn Sari z poprzedniego związku z czarnoskórym mężczyzną - Rhamu. Pojawienie się chłopca wywraca do góry życie Teppo, który nie dość, że musi sprawdzić się w roli ojca, to także stanąć w obronie chłopca, prześladowanego w szkole przez kolegów. . Sytuację komplikuje pojawienie się fanatycznego skinheada - brata Teppo.

W roli Teppo zobaczymy znanego z filmu "Powiem ci wszystko" Petera Franzena.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Aurora Films.
http://www.aurorafilms.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca