Film

„PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe”

Już od września na naszych najmłodszych widzów czeka moc filmowych atrakcji i jeszcze więcej fascynujących warsztatów. Od 14 września rusza NOWA ODSŁONA cyklu „Praha Dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”!

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych najmłodszych widzów, cykl „PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe” od 14 września przyjmie nową formułę. W każdy niedzielny poranek zapraszamy naszych najmłodszych widzów wraz z opiekunami na projekcje najnowszych bajek oraz moc atrakcji podczas fascynujących warsztatów.

 

W każdą niedzielę o godz. 10.00 będziemy prezentować najnowsze bajki dla najmłodszych widzów połączone z aktywnościami związanymi z kulturą i sztuką. Po porannych projekcjach od godz.12.00 zapraszamy na edukacyjne i artystyczne warsztaty, które będą prowadzone w holu kina. Podczas zajęć dzieci będą mogły poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne. W programie znajdą się warsztaty m.in.: muzyczne, warsztaty archeologiczne, warsztaty plastyczno-edukacyjne, warsztaty edukacyjne. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami!

 

 

W programie znajdą się następujące warsztaty dla najmłodszych:

 

Warsztaty muzyczne - Na warsztatach dzieci pochłoną smakowite dźwięki muzyki klasycznej, ale i nie tylko. Zamienimy się w postacie oglądanych bajek i wybierzemy się w podróż do niezwykłego świata muzyki. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo. Podczas bajecznej opowieści dzieci zapoznają się z nowymi instrumentami. Będziemy ćwiczyć m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu. Organizatorem warsztatów jest Mała Filharmonia Rozwoju.

 

Warsztaty plastyczno-ekologiczne - zajęcia plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i ekologicznych. Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło. Pobudzamy wyobraźnię, skupiając się na procesie tworzenia. Mali artyści do dzieła! Organizatorem warsztatów jest Sztukarnia.

 

Warsztaty archeologiczne - Na warsztatach archeologicznych dzieci poznają za pomocą zabawy najstarsze dzieje człowieka. W ramach warsztatów dzieci będą mogły dowiedzieć się kim była Kleopatra, jak wykonywano mumię. Będą mogły poznać historię antycznych miast, dowiedzą się na czym polegały igrzyska olimpijskie i jak zbudowano Wielki Mur Chiński. Organizatorem warsztatów jest Katarzyna Radziwiłko - archeolog, historyk i animator kultury.

 

Warsztaty edukacyjne – Warsztaty dla dzieci i ich opiekunów kształtujące kreatywne podejście do nauki i innowacyjne podejście do edukacji. Zajęcia przygotowane przez Fundację Instytutu Edukacji Kreatywnej INEK.

 

„Jak artyści widzą świat – niedzielne spotkania ze sztuką” – Każdy warsztat składa się z rozmowy edukacyjnej i ćwiczeń. W oparciu o rozmowę i obserwację dzieci nauczą się patrzeć na sztukę i na otaczający nas świat. Nauczą się podstawowych pojęć z dziedziny sztuki i plastyki. Warsztaty plastyczne połączone są o zabawy ruchowe, podczas których dzieci same stają się artystami. Malując, rysując, rzeźbiąc – tworzą własne dzieła sztuki. Nauczą się wiedzy o świecie poprzez kontakt ze sztuką i wiedzy o sztuce patrząc na dzieła wielkich artystów. W ramach cyklu będziemy odkrywać jak artyści widzą świat i co z tego wynika. Organizatorem warsztatów jest ArtTransfer.

 

Szczegółowy program na www.kinopraha.pl

 

PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe

Niedziela

godz. 10.00 - projekcje bajek

od godz.12.00 - warsztaty dla dzieci

Cena biletu: 15 zł

 

REZERWACJA BILETÓW:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 02

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca