Film

Klub Szafa: Kępisty Quartet w niedzielę / Wtorkowe kino z Williamsem

Kępisty Quartet – koncert w Szafie
niedziela, 14 września, godz. 19:00, wstęp 10 zł

 

Rodziny się nie wybiera. Ale skład zespołu owszem. Siostry Kępisty skazane na siebie i swoje instrumenty zaczęły niewinnie od własnych aranżacji standardów jazzowych, jednak szybko przestała im wystarczać interpretacja znanych utworów. Postanowiły zająć się komponowaniem, a z czasem pisaniem tekstów.

 

Ze swoją pierwszą twórczością demaskującą chemię między wibrafonem a wiolonczelą pokazały się na Spotkaniu Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu, gdzie zostały docenione, zdobywając III miejsce. To właśnie ten pierwszy nieoczekiwany sukces przyczynił się do kolejnych (m. in. na MPO w Świeciu, SFP w Krakowie, FPI w Lubawie).

W niedzielę 14 września wystąpią w Klubie Szafa!

 

Maria i Julia tworzą zatem prym brzmieniowy, który można wręcz nazwać wizytówką zespołu. Do tego norma w postaci basu, perkusji i jest kwartet – Kępisty Quartet. Wokalistka w swej konferansjerce ujmuje szczerością i poczuciem humoru. Teksty, w których daje upust swej wyobraźni, buszują w absurdzie. Ta czwórka bawi się konwencją, igra z formą. Pragną uwolnić się od wszelkich etykiet, słychać jednak wpływy piosenki aktorskiej, autorskiej, jazzu czy folku. Zespół sióstr Kępisty to nijak nie dający się zaszufladkować twórczy eksperyment.

 

Obecnie zespół pracuje nad swoją debiutancką płytą, która ukaże się w grudniu 2014 roku.

 

Skład zespołu:
Julia Kępisty – wokal, wiolonczela, kazoo
Maria Kępisty – wibrafon
Paweł Rozmarynowski – bas, kontrabas
Tomasz Nawrocki – perkusja

Koncert w Szafie odbędzie się w niedzielę 14 września.
START 19:00.
Wstęp – 10 zł (bilety do kupienia w Klubie Szafa).
Zapraszamy serdecznie

 

*       *       *

 

Wtorkowe kino Szafy: Świat według Garpa
wtorek, 16 września, godz. 18:00 i 21:00, wstęp wolny

 

Rok 1944 r. Pielęgniarka Jenny Fields powiadamia rodziców o narodzinach syna, poczętego w wyjątkowo nietypowych okolicznościach. T. S. Garp (w tej roli Williams) wychowuje się w szkole z internatem, w której pracuje jego matka. Dorasta, tęskniąc za ojcem, którego nigdy nie widział. Marzy o karierze pisarza, jednocześnie z zapałem trenuje wrestling.

 

Jego matka również próbuje sił jako pisarka – jej autobiograficzna powieść „Seksualnie podejrzana” odnosi ogromny sukces, zwłaszcza wśród feministek. Garp poślubia córkę trenera, pisze kolejne powieści, rodzą się dzieci, nic nie zapowiada tragedii...

 

Projekcja filmu odbędzie się w Szafie we wtorek 16 września (wstęp wolny!).
Pierwszy seans skierowany do osób niepalących zaplanowaliśmy na godz. 18:00, natomiast o godz. 21:00 odbędzie się projekcja z „dymkiem”.

 

Przed i w trakcie projekcji zapraszamy do baru (bogaty wybór piwa, drinków i whisky) oraz skorzystania z oferty Lunch Baru – pyszne dania w kinowym anturażu pasują do wtorkowych seansów idealnie.


Wstęp bezpłatny!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca