Film

Wirtualna Sala Kinowa w kinie Praha – legalnie i za darmo

 Warszawskie kino Praha, jako pierwsze kino w Polsce, uruchomiło wirtualną salę kinową. „Sala Kinowa” to zarazem jeden z pierwszych LEGALNYCH i darmowych kanałów filmowych w serwisie YouTube. Filmy dostępne są z polskimi napisami lub lektorem. Premiery nowych tytułów przewidziane są w każdy czwartek.

 

 W repertuarze nowej sali znajdą się zarówno głośne produkcje, jak i filmy nagradzane na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie czy Wenecji. Na kanale sukcesywnie pojawiać się będą tytuły z całego świata, w tym również filmy dla dzieci i młodzieży. „Wejście” do wirtualnej sali przewidziane jest w formie logotypu i znajduje się na stronie głównej Kina Praha www.kinopraha.pl

Kliknięcie w logo przenosi widza do serwisu YouTube na stronę z dostępnym aktualnie repertuarem Sali Kinowej:

 

 

 Rozbudzanie filmowych apetytów to dla prowadzącego kino jeden z priorytetówmówi Joanna Grabowska, prezes Zarządu spółki Meteora Films (operator kina Praha) – dzięki współpracy z wybranymi dystrybutorami filmowymi jesteśmy wstanie udostępnić naszym widzom tytuły, które przy natłoku bieżących wydarzeń, ciężko byłoby przypomnieć w tradycyjny sposób. Kanał jest jednocześnie próbą uporządkowania treści dostępnych w Internecie – Zapominamy, że za każdym utworem, jaki pojawia się w sieci, stoi określona firma i stosowne do niego prawa. Oglądajmy filmy w sposób jak najbardziej dla nas dostępny (np. za darmo), ale róbmy to legalnie. Mam nadzieję, że za naszym przykładem pójdą również inne kina, które wzbogacą swój repertuar w ten właśnie nowoczesny sposób.

 

 Obsługująca kanał firma Independent Digital, która jest Certyfikowanym Partnerem Youtube korzysta z systemu Content ID, który zapewnia pełną ochronę praw autorskich i umożliwia całościowe zarządzanie treściami na YouTube.

 

Dodatkowe informacje:

 

KINO PRAHA

Ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

www.kinopraha.pl


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca