Film

John Cage zamyka program 3. AVANT ART FILM – przeglądu filmów o muzyce

Dokument o Johnie Cage’u to ostatni ogłoszony tytuł trzeciej edycji wrocławskiego AVANT ART FILM, który odbywać się będzie od 7 do 18 października w Kinie Nowe Horyzonty. Zobaczymy 11 dokumentów o muzyce, w tym dwie premiery:  Wesley Willis's Joy Rides oraz historię legend post punkowego industrialu -  Killing Joke. AVANT ART FILM jest częścią 7. edycji AVANT ART FESTIVAL.

 

W oparciu o zgromadzone wywiady, muzyczne występy oraz materiał nakręcony w miejscach ważnych dla muzyka zarówno pod względem zawodowym jak i prywatnym, powstało How to Get Out of the Cage - A Year with John Cage (2012 r.). Reżyser Frank Scheffer napisał: „Sławna artystka, Marina Abramovic, przedstawiła mi Johna Cage’a. Myślała, że powinienem go poznać i miała rację! W czerwcu 1982 roku przeprowadziłem z nim godzinny wywiad, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo był wpływowy. Cage’a z kolei zachwycił fakt, że był to wywiad wolny od wyrobionego na jego temat zdania. To całkowicie zmieniło mój sposób myślenia - poszerzyło moje postrzeganie.” Frank Scheffer pracował z Johnem Cage’m od 1982 do 1992 roku, co pozwoliło na stworzenie unikalnego audiowizualnego archiwum.

 

W tegorocznym programie AVANT ART FILM znaleźć można prawdziwe perełki, w tym historie legend post punkowego industrialu -  Killing Joke (polska premiera), a także protoplastów punka – grupy Death. Zobaczymy portrety Wesley’a Willisa (polska premiera), Genesis Breyer P-Orridge’a i Kathleen Hanna. Trent Reznor opowie o swojej miłości do syntezatorów, a Peaches zaprezentuje się we własnym kampowym antymusicalu.   Do tego „15 stron świata” i muzyka Eugeniusza Rudnika.

 

Na finał Przeglądu organizatorzy AVANT ART wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty przygotowali pokaz specjalny Björk: Biophilia Live. Widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki zarejestrowany został w 2013 roku w Alexandra Palace w Londynie przy użyciu 16 kamer przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. To przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem Davida Attenborough.

 

Tegoroczna edycja AVANT ART FILM organizowana jest wspólnie z festiwalem IN-EDIT z Barcelony, festiwalem LUFF z Lozanny i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Przegląd filmów o muzyce AVANT ART FILM to część programu 7. edycji AVANT ART FESTIVAL, na którym wystąpią wielkie gwiazdy muzyki awangardowej, w tym Ryoji Ikeda, Supersilent feat. John Paul Jones, Keiji Haino, Stephen O’Malley, a także Peaches, Forest Swords, Dean Blunt i Haxan Cloak.

 

Bilety na AVANT ART FILM w cenie 13 zł (z wyjątkiem Björk: Biophilia Live – 27 zł) i karnety (60 zł, w tym Björk: Biophilia Live) do nabycia w kasach Kina Nowe Horyzonty bądź przez www.kinonh.pl .

 

Więcej informacji na www.avantart.pl  i www.kinonh.pl .


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca