Film

Maraton Hobbita w Planet Cinema

Już po raz ostatni na wielkim ekranie będzie można spotkać hobbitów. Trzecia część przygód Bilbo Baginsa i krasnoludów zamknie cykl wydarzeń związanych z Jedynym Pierścieniem. Podczas Maratonu Hobbita w Planet Cinema widzowie jeszcze raz odczują wyjątkowy klimat R.R.Tolkien i Petera Jacksona.

 

Wykonanie zachwycającej choć misternej charakteryzacji zajmowało często kilka godzin. Najwięcej problemów, poza wkładaniem deformujących fizyczność protez, przysporzyła broda elfów, a raczej żmudna praca nad ukryciem jej ukryciem. Często pod koniec dnia zdjęciowego na twarzach aktorów - elfów, których grali także bruneci - uwidaczniał się zarost. Rozwiązaniem problemu okazał się pomarańczowy podkład. Ten po nałożeniu na twarz zakrył wszelkie mankamenty różniące człowieka od elfa.

 

Pustkowie Smauga

Część, która w pierwszy weekend wyświetlania w Stanach zarobiła 714 milionów dolarów. Nad realizacją jej efektów specjalnych pracowała grupa kilkudziesięciu osób. Sceny nie były grane tylko na tle greenscreenów, czyli zielonych plansz pozwalających na zmianę tła w obróbce graficznej. Często bohaterów zastępowali cyfrowi dublerzy.

 

Bitwa Pięciu Armii

Premiera wyczekiwana przez cały świat. Londyńczycy mogli ją zobaczyć już 1 grudnia, w Polsce zaplanowano pierwszą emisję filmu na 25 grudnia. Przygotowania sympatyków ekranizacji przyniosły już wiele kontrowersji. Szczególnie w Moskwie, gdzie nad wieżowcem IQ - Kwartał miało rozbłysnąć „Oko Saurona”. Wideoprojekcję, która miała zostać wyświetlona na dmuchanej kuli, wstrzymał Rosyjski Kościół Prawosławny.

 

W Planet Cinema pierwszy pokaz najnowszej produkcji o przygodach Bilbo Bagginsa odbędzie się 19 grudnia podczas Maratonu Hobbita rozpoczynającego się o godzinie 22.15. Bilety na wydarzenie można nabyć w przedsprzedaży w cenie 31 PLN, w dniu maratonu 34 PLN. Filmy będą wyświetlane w wersji 2D z polskimi napisami.

 

 

O Planet Cinema Katowice:

Kino Planet Cinema działa od początku 2014 roku na trzeciej kondygnacji budynku Altus obok Spodka. Reklamy przed seansem trwają nie więcej niż 10 minut. Goście Planet Cinema przez trzy godziny mogą korzystać z darmowego parkingu, który znajduje się w podziemiach budynku Altus. W Planet Cinema nie ma dodatkowych opłat do filmów 3D!

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 grudnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca