Film

Warsztaty 48 Hour Film Project Katowice

48 Hour Film Project to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają, piszą scenariusz, kręcą i montują film. Katowicka edycja konkursu odbędzie się już po raz trzeci w dniach 29 maja – 6 czerwca.

Zanim uczestnicy przystąpią do kręcenia filmów, będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach 48HFP Katowice. W sobotę, 23 maja o godz. 10.00 w Kinie Kosmos (Galeria Przed Seansem) rozpocznie się spotkanie poświęcone pracy nad scenariuszem, prowadzone przez Wojciecha Lepiankę, autora scenariuszy m.in. do "Ediego" i "Mojego roweru" Piotra Trzaskalskiego. Pod jego czujnym okiem uczestnicy poznają podstawowe mechanizmy tworzenia fabuły, narracji i dialogu. Warsztaty organizowane są we współpracy z Festiwalem Filmowym Cropp Kultowe.

W niedzielę, 24 maja, również o godz. 10.00 w Galerii Przed Seansem w Kinie Kosmos, odbędą się warsztaty produkcyjno-prawne. Pomogą one z kolei filmowcom w odnalezieniu się w gąszczu przepisów związanych z prawem autorskim (poruszone zostaną tematy takie jak plagiat, product placement czy ochrona wizerunku), a także wskażą na to co można, a czego nie można, kiedy kręci się w przestrzeniach publicznych. Warsztaty poprowadzone zostaną przez członków Fundacji Przestrzeń Filmowa, Fundacji Legalna Kultura oraz Silesia Film Comission.

 

W konkursie i warsztatach mogą wziąć udział wszyscy – amatorzy, profesjonaliści, pasjonaci kina bez względu na wiek, mieszkańcy Katowic, województwa śląskiego, całej Polski.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.48hourfilm.com/katowice

Szczegółowe zasady konkursu oraz regulamin można przeczytać na stronie: www.48hfppoland.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

W organizacji katowickiego konkursu wspierają nas: Instytucja Filmowa Silesia Film, Silesia Film Commission, Kino Kosmos.

Partnerami konkursu zostali: Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Ars Independent Festival, Festiwal Filmowy Cropp Kultowe, Klub Filmowy Ambasada, kilOFF, Teatr Śląski, Egometria, Cuda Krowskie, Pond5.

Od kilku w Katowicach są z nami również partnerzy strategiczni: Grolsch, Audionetwork.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca