Film

„Piku” na pierwszym miejscu amerykańskiego Box Office

Film „Piku” po pierwszym weekendzie znalazł się na szczycie amerykańskiego Box Office wśród filmów obcojęzycznych. Jest to najlepszy wynik bolllywoodzkiego filmu w 2015 r.

 

„Piku” odniósł również wielki sukces na rodzimym rynku,
a także na innych, niż amerykański, rynkach zagranicznych. Film po pierwszym weekendzie znalazł się na szczycie amerykańskiego Box Office wśród filmów obcojęzycznych, zajmując czternaste miejsce ogółem. Polscy widzowie będą mogli sami sprawdzić, dlaczego film tak bardzo przypadł do gustu światowej widowni. Zaledwie kilkanaście dni po indyjskiej premierze, odbędą się seanse tej, obsadzonej supergwiazdami, produkcji. W filmie występuje megagwiazda Amitabh Bachchan, piękna i utalentowana Deepika Padukone oraz znany polskim widzom m.in. z filmu „Życie Pi” czy „Niesamowity Spider-Man” Irrfan Khan, który aby nakręcić „Piku” odrzucił rolę w najnowszym obrazie Ridleya Scotta – „Marsjanin” (oryg. The Martian) z Mattem Damonem.

 

„Piku” zostanie pokazany w ramach cyklu New Age Bollywood. Organizatorzy tego przedsięwzięcia skupiają się na nowych filmach, które z jednej strony zrywają z tradycyjną bollywoodzką konwencją, a z drugiej nadal oferują europejskiemu widzowi odmienną perspektywę. Jesienią ubiegłego roku, indyjscy filmowcy pokazali, realizując między innymi
w Warszawie, światowy megahit „Kick”, z jakim rozmachem potrafią działać. Zrzucany
z Mostu Gdańskiego autobus wzbudził ogromne zainteresowanie polskich mediów - filmowany był przez ponad 20 ekip telewizyjnych, a gwiazdy, które przyjechały do Polski nie miały chwili spokoju od swoich fanów. Cykl New Age Bollywood pozwoli polskim widzom bliżej poznać tą, jedną z największych na świecie kinematografii.

 

Piku (Deepika Padukone) prowadzi w Delhi biuro architektoniczne i opiekuje się siedemdziesięcioletnim ojcem Bhashkorem (Amitabh Bachchan), który przez większość czasu zaabsorbowany jest kwestiami związanymi z podeszłym wiekiem, a zwłaszcza problemami trawiennymi. Ojciec Piku, emocjonalnym szantażem zmusza ją do podjęcia wspólnej podróży z Delhi do Kalkuty, z której pochodzi rodzina. Właściciel firmy taksówkowej (Irrfan Khan) wiezie ich tam osobiście, ponieważ żaden z taksówkarzy nie chce znosić towarzystwa ekscentrycznego ojca Piku. Irytujące zachowanie Bhashkora i nieustępliwa natura Piku ciągle się ścierają, ale widz, mając wgląd w skomplikowaną relację ojca z córką, odkrywa, że ten pozornie chory układ oparty jest na bezwarunkowej miłości.

 

W ramach cyklu New Age Bollywood widzowie będą mogli obejrzeć go w warszawskim Kinie Luna już od 23 maja oraz w kinach w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Pabianicach. W Polsce film dystrybuowany jest przez FilmVillage. Informacje na temat seansów dostępne są pod adresem www.facebook.com/bollywoodpoland.

 

Zwiastun filmu Shoojita Sircara „Piku” można obejrzeć pod adresem:  

https://vimeo.com/126778854


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca