Film

Jurorzy 3. edycji 48 Hour Film Project Katowice (29 maja – 6 czerwca 2015 r.)

Już 29 maja rusza 3. edycja 48 Hour Film Project Katowice. 48 Hour Film Project to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają, piszą scenariusz, kręcą i montują film. Katowice są jednym z ponad 130 miast, które organizują 48HFP na całym świecie.

Po weekendowym szaleństwie i krótkim odpoczynku, w dniach 2-3 (i być może 4) czerwca o godz. 18.00 w Kinie Kosmos rozpoczną się projekcje nakręconych filmów. W sobotę 6 czerwca o godzinie 20.00, również w Kinie Kosmos miejsce będzie miała uroczysta gala finałowa, w trakcie której przyznane zostaną nagrody.

W tym roku w jury oceniającym filmy zasiądą:

Michał Jędrzejowski – Fotograf urodzony w 1983 roku w Katowicach. Ukończył Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na WRiTv Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studia w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie. Laureat kilku nagród fotograficznych. Prezentował swoje zdjęcia na wystawach indywidualnych i grupowych m.in. w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Swoje zdjęcia publikował w takich magazynach jak „Polityka”, „Newsweek Polska”, „Vice Magazine”, „Architektura”.

Bartosz Piotrowski – Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Autor zdjęć do krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych („Ostatnia wieczerza”, „Spitsbergen”) oraz seriali („Prawo Agaty”). Jego pełnometrażowym debiutem operatorskim jest „Big Love” Barbary Białowąs.  Jako operator kamery pracował przy takich filmach jak „Chce się żyć”, „Lejdis” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Patryk Tomiczek – Dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja: filmoznawstwo) i studiów podyplomowych Zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Organizator przeglądów filmowych i dziennikarz. Współpracował/współpracuje z m.in. z MFF Off Plus Camera, MFF Nowe Horyzonty, Festiwalem Filmowym i Artystycznym „Lato Filmów”. Był także współtwórcą podcastu „Sklepik z horrorami”, realizowanego z dr Jackiem Rokoszem.

 

Swoją nagrodę przyznać będzie mogła także publiczność zgromadzona na seansach. Wystarczy zagłosować na swoje ulubione filmy na specjalnych kuponach do głosowania, które wręczane będą przed pokazami w Kinie Kosmos.

 

W konkursie 48 Hour Film Project mogą wziąć udział wszyscy – amatorzy, profesjonaliści, pasjonaci kina bez względu na wiek, mieszkańcy Katowic, województwa śląskiego, całej Polski. Rejestracja ekip trwa do 29 maja włącznie.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.48hourfilm.com/katowice

Szczegółowe zasady konkursu oraz regulamin można przeczytać na stronie: www.48hfppoland.pl

 

Patronat honorowy nad konkursem objęło Miasto Katowice.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca