Film

Znamy pierwsze tytuły 6. American Film Festival

6. edycja American Film Festival odbędzie się we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty w dniach 20 - 25 października. Zapraszamy do zapoznania się ze spotem tegorocznej edycji 

 

 

Znamy już pierwsze tytuły, które znalazły się w programie 6. AFF. Jedną z najgorętszych premier będzie brawurowa komedia sensacyjna Ricka Famuyiwy Dope, którą wyprodukowali między innymi Forest Whitaker, Pharrell Williams i Puff Daddy. Przebojowa opowieść o wielokulturowym Los Angeles, o geekach i młodocianych gangsterach, w inteligentny sposób wyśmiewająca się ze stereotypów rasowych i kulturowych.
 

 

Drugą premierą 6. AFF będzie pokazywany na festiwalu Sundance Experimenter Michaela Almereydy. Film rekonstruuje słynny eksperyment z dziedziny psychologii społecznej, przeprowadzony przez Stanleya Milgrama w 1961 roku. Badanie miało na celu przetestowanie posłuszności wobec autorytetu. W rolach głównych zobaczymy między innymi Winonę Ryder, Petera Sarsgaarda i Johna Leguizamo.

 

 

W programie festiwalu znalazł się również film Krisha Treya Edwarda Shultsa. Film otrzymał Grand Jury Award i Nagrodę Publiczności w Austin na festiwalu South by Southwest oraz został znakomicie przyjęty w sekcji Semaine de la Critique w Cannes. Akcja kameralnego dramatu psychologicznego rozgrywa się w ciągu jednego dnia, wokół przygotowań do Święta Dziękczynienia i wizyty tytułowej Krishy w domu jej kuzyna. W główne role wcielili się nieprofesjonalni aktorzy, co nadaje filmowy niezwykłej autentyczności.

 

Oficjalna strona filmu

 

Sprzedaż karnetów filmowych rozpocznie się we wrześniu. O dokładnych datach ich sprzedaży oraz dacie ogłoszenia pełnego programu napiszemy w kolejnym newsletterze festiwalowym.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 sierpnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca