Film

“Music, War and Love”

 

W Krakowie ruszyły zdjęcia do amerykańsko-polskiego filmu “Music, War and Love”

 

Na początku listopada w Krakowie ruszył kolejny etap zdjęć do amerykańsko-polskiego filmu „Music, War & Love”. Za scenerię posłużą między innymi: Teatr Słowackiego,  Filharmonia Krakowska, dworzec główny, Pałac Niegoszowice, Agencja Mienia Wojskowego, Niepołomice, Muzeum Czapskich, ulica Piłsudzkiego,  Instytut Muzykologii i  Kombinat Sendzimir. Zdjęcia w Krakowie potrwają do 23 grudnia. Cały październik film kręcony był w Łodzi. Po Krakowie produkcja przeniesie się do USA.

 

"Muzyka, Wojna i Miłość" to opowieść o wielkiej romantycznej miłości, o przyjaźni na całe życie i o niesamowitej mocy drzemiącej w sztuce – zwłaszcza w muzyce. W tej historii to właśnie muzyka zbliży do siebie ludzi z różnych kultur, wyznających różne religie i pochodzących z różnych krajów. Akcja “Music, War and Love” rozpoczyna się w 1931 roku w tętniącej życiem, wielokulturowej Łodzi. Natępnie akcja przenosi się do Niemiec i Londynu, a kończy się w 1949 roku w Nowym Jorku. Bohaterowie filmu to postaci fikcyjne będące syntezą pewnych losów Polaków z okresu lat trzydziestych i czterdziestych. Tło wydarzeń odgrywa tu ogrmoną rolę. Twórcy filmu chcieli pokazać przedwojenną Polskę taką, jaką była naprawdę – kolorową i radosną, zachłyśniętą nowo odzyskaną wolnością. Głównymi bohaterami opowieści są obdarzony cudownym głosem Robert Pułaski oraz Rachel Rubin, skrzypaczka potrafiąca swoją grą poruszyć każde serce. Wprawdzie wojna ich bardzo doświadczy, a nawet rozdzieli, ale może los da im drugą szansę...?

 

Reżyseria: Martha Coolidge
Scenariusz: Bożenna Intrator
Adaptacja reżyserska: David S. Ward
Producenci: Zbigniew John Raczyński, Bożenna Intrator, Fred Roos
Operator: Alexander Gruszyński
Główny Scenograf: Marek Dobrowolski
Scenografowie polscy:  Magdalena Dipont, Robert Czesak
Występują: Adelaide Clemens, Stellan Skarsgard, Connie Nielsen,  Leo Suter, Ursula Parker, Sam Gillet, Adam Levy,  Sebastian Croft, Sebastian Toby, Sophia Decaro,  Timon Staehler, Jacob Ifan, Louis Suc, Chloe Stannage, Małgorzata Kożuchowska,  Maciej Zakościelny, Marcin Czarnik, Weronika Rosati,  Lech Mackiewicz,  Jacek Braciak, Mirosław Zbrojewicz, Monika Dryl, Redbad Klynstra, Janusz German, Kamil Kula, Karolina Porcari, Katarzyna Michalska i inni

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca