Film

Charytatywny przedpremierowy pokaz filmu "Mustang"

Charytatywny przedpremierowy pokaz filmu "Mustang" w Kinie Muranów 19 grudnia (sobota), g. 18.00

 

Serdecznie zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu "Mustang" - francuskiego kandydata do Oscara, nominowanego do Złotych Globów w kategorii filmów nieanglojęzycznych. Film zdobyłnagrodę FIPRESCI przyznawaną przez stowarzyszenie krytyków filmowych za największe odkrycie filmowe, jest też laureatem Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX. Na Festiwalu Ale Kino! ​wygrał Plebiscyt Młodej Publiczności oraz ​otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Cały dochód z seansu zostanie przekazany na leczenie naszej koleżanki chorej na raka piersi. 

Bilety na pokaz w cenie 20 zł. 


OPIS FILMU

Francuski kandydat do Oscara. Debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet. 

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu. 

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczkiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.
Premiera filmu: 1 kwietnia 2016

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca