Film

Rusza nabór filmów do 12. edycji Festiwalu Filmów Niezależnych

Rusza nabór filmów do Konkursu kiloff w ramach 12. edycji Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff

 

Festiwal oficjalnie zostaje wprawiony w ruch! Odbędzie się on od 2 do 4 czerwca 2016 roku w Katowicach, a nabór do Konkursu kiloff potrwa od 1 stycznia aż do 6 maja 2016 roku. Zachęcamy wszystkich młodych, ambitnych i niebojących się wyzwań twórców do wysyłania swoich prac! Udział w Konkursie kiloff oraz we wszystkich wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny.

Nadchodząca edycja Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff połączy offową twórczość ze społecznym działaniem, zada widzom niewygodne pytania, niektóre bloki zaskoczą ich wręcz znienacka. Ten Festiwal będzie twórczym prowokatorem, który w czerwcu wyjdzie w końcu na miasto, na zderzenie z rzeczywistością. Powrócą także wszystkie jego najbardziej charakterystyczne punkty takie jak warsztaty czy Scena Muzyczna kiloff.

 

Konkurs, w czasie którego jury oraz widzowie wybiorą najlepsze filmy zgłoszone na nasz festiwal, jak zawsze skierowany jest do młodych, niesztampowych twórców. Film może zgłosić każdy (niezależnie od tego czy jest studentem/absolwentem szkoły filmowej) w wieku od 18 do 35 lat. Forma, technika i gatunek filmów są dowolne – nie mogą one jednak przekroczyć 30 minut i nie mogą być filmami zaliczeniowymi ze szkół filmowych, ponieważ idea festiwalu niezmiennie skupia się na promocji niezależnych działań twórczych.

 

Aby zgłosić film należy wypełnić formularz na stronie http://goo.gl/forms/2EA1uKYqOF
Lista filmów, które zostały zakwalifikowane do Konkursu głównego zostanie ogłoszona na stronie Festiwalu do 20 maja 2016 roku.

 

W konkursie do zdobycia są nagrody w dwóch kategoriach – Nagroda Główna Konkursu kiloff oraz Nagroda Publiczności kiloff. Dodatkowo, nagrodzeni uczestnicy dostaną specjalne Statuetki kiloff.

 

Regulamin konkursu oraz formularz do zgłaszania filmów dostępny na stronie www.kiloff.art.pl. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres: festiwal.kiloff@gmail.com

 

Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

 


przysłano: 6 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca