Film

Zakończono zdjęcia w Polsce do amerykańskiego filmu „Music, War and Love“

Zakończono zdjęcia w Polsce

do amerykańskiego filmu „Music, War and Love“

 

Pod koniec grudnia 2015 r. zakończono zdjęcia do amerykańskiej produkcji filmowej „Music, War and Love“ w reżyserii Marthy Coolidge – pierwszego prezesa w spódnicy Amerykańskich Związków Zawodowych Reżyserów (DGA). Coolidge wyreżyserowała takie kultowe filmy jak „Historia Rose” z Laurą Dern, „Dziewczyna z doliny” z Nicolasem Cagem, „Ange” z Giną Davis, „Wschodząca gwiazda” z Halle Berry i Klausem Marią Brandauerem, komedię romantyczną „Książę i ja” oraz kultowe seriale – jak „Strefa mroku” i „Seks w wielkim mieście”.

Kolejne etapy filmu „Music, War and Love” będą realizowane w Stanach Zjednoczonych. Efekty będzie można zobaczyć na ekranach kin jeszcze w tym roku.

 

W „Music, War and Love” zagrają międzynarodowe gwiazdy. W dwóch wiodących rolach żeńskich wystąpią: Adelaide Clemens, znana między innymi z filmu “Wielki Gatsby” oraz Connie Nielsen, którą widzowie mogli zapamiętać jako odtwórczynię głównej roli w „Gladiatorze”. W jednej z wiodących ról męskich wystąpi Stellan Skarsgard, ulubiony aktor Larsa von Triera, znany również z „Piratów z Karaibów“.

Ponadto nie zabraknie naszych polskich gwiazd - Małgorzata Kożuchowska, Weronika Rosati, Maciej Zakościelny, Jacek Braciak, Karolina Porcari, Lech Mackiewicz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Monika Dryl, Katarzyna Michalska, Janusz German, Kamil Kula, Redbad Klynstra.

W film ten zaangażowane są również inne czołowe polskie nazwiska - Marka Dobrowolskiego, Amerykanina z polskimi korzeniami odpowiedzialnego za production design, wspierają ze strony polskiej scenografowie – Magdalena Dipont oraz Robert Czesak. Produkcję postawili na nogi Zbigniew John Raczyński – kanadyjsko-polski biznesmen oraz Bożenna Intrator – polsko-amerykańska scenarzystka, pisarka i tłumaczka, autorka oryginalnego scenariusza (w języku angielskim). Na czele działu operatorskiego stoi amerykański artysta polskiego pochodzenia – Alexander Gruszynski.

 

 

W filmie „Music, War and Love“ muzyka odgrywa rolę prawie jednego z bohaterów i współtworzą ją wybitni polscy muzycy – głosem Stellana Skarsgarda został Jacek Laszczkowski – wyjątkowy śpiewak operowy, od pięciu lat występujący jako tenor dramatyczny, wcześniej uchodzący za najlepszy na świecie męski sopran. Jednym z dwóch kompozytorów muzyki do filmu jest, obok znanej na świecie Brytyjki Jennie Muskett, Polak - Chris Rafael Wnuk (tworzący i występujący również jako Rafał Krzysztof Wnuk), a dyrygentami nagrań jego kompozycji byli Jacek Borowicz oraz Michał Klauza. Pierwsza część nagrań odbyła się w fantastycznej sali koncertowej NOSPR, uchodzącej za najlepsze studio nagrań muzyki klasycznej w Polsce oraz jedno z najlepszych w Europie. Zagrali z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia m.in. tacy sławni polscy soliści jak Piotr Pławner oraz Katarzyna Duda, którzy zaliczają się do czołówki światowej i występują na najważniejszych światowych scenach. Dodatkowe nagrania zrealizowano w wyjątkowym Studio S4 Polskiego Radia w Warszawie z warszawską “Radiówką”, a superviserem muzycznym drugiej części nagrań był Andrzej Sułek, którego głos jest znany publiczności między innymi z komentarzy radiowych Konkursu Chopinowskiego.

 

 

***

"Muzyka, Wojna i Miłość" to opowieść o wielkiej romantycznej miłości, o przyjaźni na całe życie i o niesamowitej mocy drzemiącej w sztuce – zwłaszcza w muzyce. W tej historii to właśnie muzyka zbliży do siebie ludzi z różnych kultur, wyznających różne religie i pochodzących z różnych krajów. Akcja “Music, War and Love” rozpoczyna się w 1931 roku w tętniącej życiem, wielokulturowej Łodzi. Następnie akcja przenosi się do Niemiec i Londynu, a kończy się w 1949 roku w Nowym Jorku. Bohaterowie filmu to postaci fikcyjne będące syntezą pewnych losów Polaków z okresu lat trzydziestych i czterdziestych. Tło wydarzeń odgrywa tu ogromną rolę. Twórcy filmu chcieli pokazać przedwojenną Polskę taką, jaką była naprawdę – kolorową i radosną, zachłyśniętą nowo odzyskaną wolnością. Głównymi bohaterami opowieści są obdarzony cudownym głosem Robert Pułaski oraz Rachel Rubin, skrzypaczka potrafiąca swoją grą poruszyć każde serce. Wprawdzie wojna ich bardzo doświadczy, a nawet rozdzieli, ale może los da im drugą szansę...?

 

 

Reżyseria: Martha Coolidge

Scenariusz: Bożenna Intrator

Adaptacja reżyserska: David S. Ward

Producenci: Zbigniew John Raczyński, Bożenna Intrator, Fred Roos

Operator: Alexander Gruszyński

Główny Scenograf: Marek Dobrowolski

Scenografowie polscy: Magdalena Dipont, Robert Czesak

Występują: Adelaide Clemens, Stellan Skarsgard, Connie Nielsen, Leo Suter, Ursula Parker, Sam Gillet, Adam Levy, Sebastian Croft, Sebastian Toby, Sophia Decaro, Timon Staehler, Jacob Ifan, Louis Suc, Chloe Stannage, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Zakościelny, Marcin Czarnik, Weronika Rosati, Lech Mackiewicz, Jacek Braciak, Mirosław Zbrojewicz, Monika Dryl, Redbad Klynstra, Janusz German, Kamil Kula, Karolina Porcari, Katarzyna Michalska i inni.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca