Film

Katarzyna Gondek na Sundance, Euro Connection i Berlinale Talents!

Katarzyna Gondek wyrusza w trasę po festiwalach. Na Festiwalu Sundance zaprezentuje „Figurę”, a  w Clermont-Ferrand i Berlinie rozmawiać będzie m.in. o najnowszym projekcie - „Deer Boy”.

 

Pierwszym przystankiem na trasie jest Festiwal Filmowy Sundance, gdzie w konkursie dokumentalnych filmów krótkometrażowych Katarzyna Gondek zaprezentuje swój najnowszy film - „Figura”. Film opowiada o pomniku Jana Pawła II, który stanął w Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie. Jest to jeden z 72 filmów, wybranych spośród ponad 8000, które zostaną zaprezentowane w Utah w tym roku.
Prosto z USA Katarzyna wybierze się na Euro Connection – Targi Filmów Krótkometrażowych, które towarzyszą Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand, i które stanowią doskonałą okazję do spotkania twórców, finansistów i dystrybutorów z całej Europy. „Deer Boy”, będący koprodukcją polsko-belgijską, znalazł się w gronie 16 projektów, które zostały zaproszone na to wydarzenie. To tragikomiczna opowieść o synu myśliwego, który urodził się z jelenimi rogami i o kilku zwyczajach, które towarzyszą zabijaniu tego, co kochamy. Producentem filmu jest Centrala, koproducentami Poznan Film Commision, Estrada Poznańska, Stern Pictures, Alchemiq Studio, Studio Fandando z Polski i Bekke Films z Belgii. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje Jolanta Dylewska.
Swoją podróż zakończy w Berlinie, gdzie weźmie udział w Berlinale Talents - warsztatach dla młodych filmowców i filmowczyń, organizowanych przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Rokrocznie w imprezie bierze udział ok. 300 młodych profesjonalistów i profesjonalistek. Mają oni szansę spotkania najbardziej znanych i cenionych ekspertów z branży filmowej oraz uczestniczenia w zajęciach praktycznych.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca