Film

"Zwierzęta" braci Duplassów w Polsce - zaraz po amerykańskiej premierze

Dwa dni po amerykańskiej premierze do Polski dotrze serial "Zwierzęta" ("Animals") braci Duplassów ("Bliskość").
Światowa premiera produkcji zapowiedziana została na 5 lutego. Polscy widzowie będą mogli ją śledzić już od 7 lutego w HBO Comedy i HBO GO.

Bohaterami serialu są pogardzane przez wszystkich stworzenia zamieszkujące najbardziej wrogie zwierzętom środowisko - Nowy Jork. Okazuje się, że cierpiące z powodu zawodów miłosnych szczury, kwestionujące swoją tożsamość płciową gołębie lub przeżywające kryzys wieku średniego pluskwy, wdają się w tak samo niezręczne rozmowy, moralne dwuznaczności i równie boleśnie jak ludzkim mieszkańcom miasta dokucza im egzystencjalny lęk.

Za produkcję odpowiadają bracia Jay i Mark Duplassowie ("Bliskość"). Pomysłodawcami serialu są Phil Matarese i Mike Luciano, którzy poznali się w pracy w nowojorskiej firmie produkcyjnej, gdzie czasami bawili się w podkładanie głosów gołębiom siadającym na parapetach biurowych okien. W końcu Phil zaproponował stworzenie krótkiej, opartej na tych zabawach animacji, która miałaby zostać wyświetlona podczas comiesięcznych występów komediowych Mike'a. Seria animacji "Zwierzęta" szybko zainteresowała nowojorskie kina i festiwale filmowe w Stanach. W 2013 roku duet zdobył nagrodę dla najlepszej komedii na New York Television Festival. Wtedy "Zwierzętami" zainteresowali się producenci Jay i Mark Duplassowie, którzy przekonali Phila i Mike'a do stworzenia dziesięciu półgodzinnych odcinków. Premiera dwóch pierwszych odbyła się w styczniu 2015 roku na Sundance Film Festival. Serial spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków, publiczności i HBO, które zakupiło dwa sezony "Zwierząt".

Animacje do serialu powstały we współpracy ze Starburns Industries - studia stojącego m.in. za nominowaną w tym roku do Oscara "Anomalisą" Charliego Kaufmana.

Polski zwiastun "Zwierząt" można obejrzeć na YouTube.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca