Film

17 lutego Spotkanie Filozoficzne z filmem "Barany. Islandzka opowieść" | Warszawa i Poznań


17 lutego spotkanie filozoficzne
z filmem „Barany. Islandzka opowieść"
Warszawie oraz Poznaniu

 

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 17 lutego (środa) o godz. 19:00 na kolejne Spotkanie Filozoficzne w Kinie Muranów w Warszawie, w ramach którego zostanie pokazany film"Barany. Islandzka opowieść" w reż. Grímura Hákonarsona. Po nim dyskusję z widzami poprowadzi Mikołaj Sławkowski-Rode, doktorant Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Bilety w cenie 20 zł. 

Mikołaj Sławkowski-Rode jest aktualnie na ostatnim roku studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pod kierownictwem prof. Zofii Rosińskiej oraz prof. Rogera Scrutona kończy doktorat dotyczący zagadnienia doświadczenia skończoności. Ponadto od trzech lat wykłada filozofię starożytną, nowożytną oraz metafizykę na Uniwersytecie Oksfordzkim w Blackfriars Hall. Jest on także jednym z założycieli i głównych organizatorów Humane Philosophy Project, będącego inicjatywą opartą na współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Oksfordzkiego

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

-----------------------

Spotkania Filozoficzne w pozostałych miastach: 

POZNAŃ: 17 lutego (środa) o godz. 21:00 w Kinie Muza
Spotkanie po projekcji poprowadzi Bartosz Mroczkowski - wieczny wędrowiec, który aktualnie realizuje swoje filozoficzne pasje w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu jako doktorant (2013). Autor pracy "Anty-psychiatria: filozofia i praktyka". Współzałożyciel i redaktor kolektywu myślowego Machina Myśli. Zainteresowania: filozofia stawania się, zoe, posthumanizm, transhumanizm, nowy materializm, estetyka egzystencji, poststrukturalizm, szeroko rozumiana cielesność i eksperymenty z nią związane.

BILETY w cenie: ★ 18 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 20 zł (miejsce w loży love seat)

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca