Film

Oscary ignorują kobiety

Trwa dyskusja dotycząca różnorodności wśród oscarowych nominacji. Tym razem przedstawiono statystyki dotyczące obecności kobiet wśród nominowanych.
Badacze z Women´s Media Center przyjrzeli się nominacjom z lat 2005 - 2015. Ustalili, że w tym czasie kobiety reprezentowały tylko 19 procent nominacji w kategoriach, które nie były związane z aktorstwem. W sumie w badanym czasie panie otrzymały 327 nominacji (mniej niż jedną na pięć), a panowie - 1387. W tym roku statystyka wygląda nieco lepiej i analitycy doliczyli się 22 procent nominacji dla kobiet.

Za stan rzeczy Women's Media Center nie obwinia jednak Amerykańskiej Akademii Filmowej. - Widać tu wyraźny związek pomiędzy niską liczbą kobiet zatrudnianych w zawodach "za kamerą" a ich reprezentacją wśród oscarowych nominacji - podsumowuje Julie Burton, prezes Women´s Media Center. - Jeżeli kobiety nie są zatrudniane w branży, nigdy nie będą miały szansy na to, by zostać docenionymi za swoje dokonania.

Badacze są przekonani, że przy zwiększeniu zatrudnienia kobiet zmieniłyby się statystyki Amerykańskiej Akademii Filmowej i lepiej oddawałyby one demografię populacji i samych widzów, wśród których ponad połowa to panie.

Amerykańska Akademia Filmowa zapowiedziała niedawno, że do roku 2020 podwoi liczbę kobiet i mniejszości wśród swoich głosujących członków.

Women's Media Center zostało założone przez Jane Fondę, Robin Morgan i Glorię Steinem.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca