Film

88 FILMÓW W KONKURSIE GŁÓWNYM O!PLA 2016!

Filmy zarówno twórców początkujących, jak Mistrzów animacji (Witold Giersz); filmy ze szkół artystycznych w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie; czołówka polskiego OFF'u; zdumiewające wideoklipy dla artystów reprezentujących całe spektrum brzmień - od rapu i rocka przez elektronikę po metal; animowane abstrakcje i fraszki trwające kilka sekund, a na dokładkę - najnowsze polskie animacje dla dzieci, które obecnie przeżywają swój renesans! 

 

Zakończył się etap preselekcji filmów zgłoszonych na IV Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016. Spośród 185 zgłoszeń do Konkursu Głównego wybranych zostało 88 animacji. Z kolei w konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! wezmą udział aż 24 filmy. Czwarta edycja największego na świecie festiwalu polskiej animacji odbędzie się w dn. 20 marca - 15 maja w rekordowej liczbie 69. miejscowości na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Jak co roku O!PLA odwiedzi zarówno duże miasta, jak i bardzo małe miejscowości. Będzie w bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki, kinach, klubokawiarniach, pubach. Po raz pierwszy pojawi się także w liceach plastycznych (KATOWICE, ŁOMŻA, NAŁĘCZÓW, SŁUPSK) i Kinach za Rogiem (OLSZYNY, PIONKI, PŁOCK, RADOMSKO, TARCZYN).

 

Tradycyjnie na widzów - Jurorów  O!PLA czekać będzie największa panorama najnowszej polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji​ z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) - począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty.

 

Tradycyjnie Jurorami na O!PLA będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach; to oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe. Równolegle do Konkursu Głównego odbędzie się konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!, w którym to młodzi widzowie ocenią najnowszą polską animację realizowaną z myślą o nich.

 

88 zakwalifikowanych do Konkursu Głównego filmów podzielonych zostało na 6 kategorii: STUDYJNĄ (8 tytułów),SZKOLNĄ (19 tytułów), OFF & GO! (13 tytułów), ANIMOWANY WIDEOKLIP (21 tytułów), FORMANIMY (12 tytułów) iANIMOWANE FRASZKI (15 tytułów).

 

Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! to 24 filmy podzielone na dwie kategorie wiekowe: PRZEDSZKOLNĄ (11 tytułów) iWCZESNOSZKOLNĄ (13 tytułów).

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca