Film

3 lata więzienia za wyciek "Zjawy"

William Kyle Morarity może trafić na 3 lata do więzienia, za nielegalne udostępnienie filmu "Zjawa".
William Kyle Morarity był pracownikiem 20th Century Fox. Mężczyzna został zatrzymany za wyciek oscarowego obrazu "Zjawa" . Dostęp do screenera miał pracując w studiu. Mężczyzna skopiował film na przenośne urządzenie, a następnie udostępnił w serwisie Pass the Popcorn. William Kyle Morarity przyznał się do winy. Jak również to tego, że doprowadził do wycieku animacji "Fistaszki".

Jak podaje FBI, które badało sprawę, ponad milion osób ściągnęło film "Zjawa". Szacuje się, że za sprawą nielegalnych pobrań wytwórnia straciła ponad milionów dolarów.

William Kyle Morarity może trafić na 3 lata do federalnego więzienia.

Przypomnijmy, że dzieło "Zjawa" powstało w oparciu o powieść Michaela Punke, "The Revenant: A Novel of Revenge". Akcja książki rozgrywa się w roku 1822. Głównym bohaterem jest myśliwy Hugh Glass (Leonardo DiCaprio), który pewnego dnia zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia. Jego towarzysz John Fitzgerald (Tom Hardy) zamiast mu pomóc, okrada go i zostawia samego w dziczy. Ranny Glass nie poddaje się jednak szybko. Nie tylko udaje mu się pozostać przy życiu, ale też pokonuje trzy tysiące mil w poszukiwaniu tego, który go porzucił.

Leonardo DiCaprio otrzymał Oscara za swoją kreację, podobnie jak Alejandro González Inárritu za reżyserię. Nagrodą Akademii wyróżniono również Emmanuela Lubezkiego za zdjęcia.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca