Film

SKF UAM zaprasza 15 marca na Potomstwo!

SKF na UAM ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu. Start o 18.45 w sali 321 na ulicy Fredry 10!

 

Frank Carveth to zwyczajny, dobroduszny Kanadyjczyk żyjący na prowincji ze swoją córką Candy. Jego żona, wcześniej zmagająca się z poważnymi problemami psychicznymi, bierze udział w eksperymentalnym projekcie psychoanalitycznym, przeprowadzanym w zupełnej izolacji – może widywać się jedynie ze swoim psychologiem i raz na jakiś czas z córką. Kiedy po jednej z wizyt Candy wraca do ojca posiniaczona, on decyduje się walczyć o wyłączne prawo do dziecka. Brzmi jak materiał na poważny dramat psychologiczny? Nie, jeżeli autorem jest sam David Cronenberg. 

Nakręcone pod koniec lat 70-tych „Potomstwo” stoi gdzieś pomiędzy horrorem i melodramatem, zgrabnie wywiązując się z wymagań obu gatunków. Fani twórczości reżysera odnajdą tu wiele motywów wykorzystywanych w jego późniejszych dokonaniach, fani horroru – świetnie wykonany dreszczowiec, z odpowiednią dawką niskobudżetowych efektów specjalnych i sztucznej krwi. A wszyscy pozostali fani dobrego kina – ekscentryczną, nieoczywistą pozycję, za którą czai się więcej niż się początkowo wydaje. 

Na ten nietypowy dla środowiska uniwersyteckiego seans zapraszamy wszystkich otwartych na nowe doświadczenia kinowe– będzie inaczej, będzie ciekawie!

Dwie uwagi dodatkowe:
1. Film leci z oryginalnego DVD z angielskimi napisami.
2. Film zawiera dosyć dosadne sceny przemocy.

Spotkanie prowadzi Maciej Bogdański


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca