Film

Więckiewicz i Wasilewska premierowo w kinie Kultura.

 

Więckiewicz i Wasilewska premierowo w kinie Kultura. Finał 2. edycji konkursu „Warszawa-Paryż”

 

17 marca o 19:00 w warszawskim kinie Kultura odbędzie się premiera filmów „Romantik” w reżyserii Mateusza Rakowicza oraz „Bońka i Platiniego” w reżyserii Jérémiego Laurenta. To polsko-francuskie koprodukcje Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich i stowarzyszenia G.R.E.C. Oba filmy powstały w ramach 2. edycji projektu „Warszawa-Paryż”.

 

Zdjęcia do filmu „Romantik” Mateusza Rakowicza powstały w listopadzie 2015 roku w Paryżu. To krótka historia utrzymana w tragikomicznej tonacji o tym, że nie panujemy nad swoim losem, nawet wtedy kiedy wydaje nam sie, że osiągnęliśmy pełnię szczęścia. W roli czterdziestokilkuletniego Stanisława zobaczymy Roberta Więckiewicza. Bohater zabiera swoją ukochaną Zosię (Justyna Wasilewska) w tajemniczą i romantyczną podróż. Pragnie jej się oświadczyć w mieście miłości. Nie spodziewa się, że najbliższa noc stanie się koszmarem jego życia, a drobiazgowo zaplanowana podróż okaże się daleka od wyobrażeń czy oczekiwań. Autorem zdjęć do „Romantika” jest Jakub Czerwiński, a kierownikiem produkcji Daria Maślona. Zgodnie z założeniami konkursu, pozostałą część ekipy stanowią francuscy twórcy.

 

Francuski reżyser Jérémie Laurent swój film realizował w sierpniu 2015 roku w Warszawie. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Marcin Łaskawiec. Film „Boniek i Platini” przenosi nas do lata 1982 roku. W Polsce od sześciu miesięcy trwa stan wojenny, a Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbywają się w Hiszpanii, wkrótce się skończą. Dwaj kuzyni Zbyszek i Michel bawią się piłką na warszawskiej Pradze… W rolach głównych zobaczymy Teodora Giguere`a, Olafa Marchwickiego, Martę Chyczewską i Delfinę Wilkońską.

 

W 2014 roku Studio Munka i G.R.E.C. (Groupe de Recherches et d’Essais Cinématographiques – Stowarzyszenie Poszukiwań i Eksperymentów Filmowych), biorąc pod uwagę podobną misję wspierania młodych talentów, podjęły współpracę mającą na celu poszerzenie działalności o rynek międzynarodowy. Pierwszym etapem współpracy był konkurs na polsko-francuskie scenariusze krótkich fabuł, ogłoszony równolegle w Polsce i we Francji. W pierwszej edycji konkursu laureatami zostali Stefan Łazarski i Kevin Bouvyer. Filmy Rakowicza i Laurenta to zwycięzcy drugiej edycji konkursu. Francuska premiera produkcji odbyła się 8. marca w Paryżu.

 

Premiera jest imprezą zamkniętą. Zainteresowanych udziałem w niej zapraszamy do śledzenia profilu Studia Munka na Facebooku – odbędą się konkursy z wejściówkami do wygrania.  

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca