Film

Bryan Cranston jest prezydentem

W sieci pojawiła się zapowiedź filmu "All the Way" z Bryanem Cranstonem w roli prezydenta Lyndona B. Johnsona.
Produkcja HBO jest ekranizacją broadwayowskiej sztuki pod tym samym tytułem, w której Cranston również grał. Podobnie, jak przy swoich poprzednich kreacjach (m.in. Walta White'a w "Breaking Bad" i Hala w "Zwariowanym świecie Malcolma"), aktor przeszedł dużą metamorfozę fizyczną.

Dzieło opowiada o życiu prezydenta Lyndona B. Johnsona, który doprowadził do uchwalenia ustawy o prawach obywatelskich. Jego wysiłki zakończyły się sukcesem w 1964 roku - ustawa zniosła segregacje rasową w szkołach oraz zakazała jakiejkolwiek dyskryminacji na podstawie rasy, koloru skóry, wyznawanej religii, płci czy pochodzenia.

Na potrzeby ekranu broadwayowska sztuka została przerobiona przez samego autora Roberta Schenkkana. Melissa Leo wciela się w pierwszą damę. W obsadzie znaleźli się ponadto Anthony Mackie, który gra doktora Martina Luthera Kinga Juniora czy Frank Langella jako mentor Lyndona B. Johnsona - senator Richard Russell.

Trwającą minutę zapowiedź można obejrzeć pod tym adresem.

Premierę wyznaczono 21 maja.

Reżyserią zajął się Jay Roach ("Wyborcze jaja", "Poznaj mojego tatę", "Poznaj moich rodziców"), a produkcją - Steven Spielberg.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca