Film

Move to Movie - nowy projekt "English friendly" Kina Muza i Uniwersytetu Ekonomicznego

MOVE TO MOVIE - Wyjście do kina po angielsku

 

21.04.2016 godz.21.00

Kino Muza, ul. Św. Marcin 30, Poznań

 

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Kino Muza zapraszają na wyjątkowy cykl projekcji filmowych i spotkań. Ideą cyklu „Move to Movie” jest przybliżanie obcych kultur, uczynienie z Poznania miejsca bardziej przyjaznego obcokrajowcom i wzbogacenie oferty kulturalnej miasta o wydarzenia o kosmopolitycznych charakterze.

„Move to Movie” jest kierowany nie tylko do obcokrajowców studiujących, pracujących lub przebywających w Poznaniu w celach turystycznych, ale również do Polaków chcących lepiej władać językiem angielskim. Wszystkie filmy, które znajdą się w repertuarze, wyświetlane będą z napisami w języku angielskim oraz w języku polskim. Seanse odbywać się będą raz w miesiącu, w czwartki w Kinie Muza w ramach Przyzwoicie Tanich Czwartków – bilety w cenie 8 zł można nabywać w kasie kina i online.

Wierzymy, że cykl stanie się również okazją do poznania osób z różnych kręgów kulturowych i swoistej wymiany doświadczeń kulturowych. Część projekcji zostanie poprzedzona prezentacjami osób z krajów, w jakim powstały filmy – tłumaczy Iwona Cieślik, kierownik Działu Marketingu UEP.

Cykl rozpoczyna pokaz filmu „Dzikie historie” (tyt. oryg. Wild Tales; produkcja: Argentyna, Hiszpania) 21 kwietnia o godz.21.00. Przed seansem wprowadzenie o Argentynie wygłoszą studenci Z Ameryki Południowej studiujący na UEP.

W maju zobaczymy film Mustang (produkcja: Francja, Niemcy, Turcja, Katar), a czerwcu „Biały Bóg” (White God; produkcja: Węgry).

Małgorzata Kuzdra, kierowniczka Kina Muza, ceni sobie współpracę z międzynarodową społecznością w Poznaniu: - Od kilku miesięcy realizujemy regularne pokazy polskich filmów z angielskimi napisami, zwiększając dostęp do projekcji kinowych dla obcokrajowców mieszkających w Poznaniu. Rozwijanie projektu „Move to Movie” to kolejny krok, aby Poznań stawał się miastem otwartym, także pod względem kulturalnym.

Samych tylko studentów obcokrajowców w Poznaniu studiuje prawie 3,5 tys. (w tym ok. 800 osób na wymianę typu Erasmus). Najwięcej studentów pełnych programów studiów pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Norwegii i USA. To osoby, które przyczyniają się do wzrostu PKB Poznania i budowania jego wizerunku w świecie. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca