Film

Stwórz swój pierwszy offowy film! Ruszają warsztaty filmowe

Podstawy pracy z kamerą. Scenopisarstwo. Organizacja produkcji. Realizacja zdjęć i montaż. To zaledwie zalążki wiedzy, jaką przekażą specjaliści polskiego kina niezależnego. W efekcie pięciu weekendów powstanie nowa produkcja. Są jeszcze wolne miejsca!

 

W drugi weekend maja (7-8.05) Studio Filmowe Exd’Art z Wrocławia startuje z intensywnym kursem filmowym. Podczas pięciu zjazdów będzie można zapoznać się z całym procesem tworzenia filmu fabularnego – od momentu powstania koncepcji, poprzez kreację scenariusza, organizację produkcji, zdjęcia, aż po montaż. W wyniku warsztatów powstanie kilkunastominutowy film offowy, w którym zagrają uczestnicy oraz aktorzy pozyskani dzięki przeprowadzonemu castingowi.

 

Najlepszą szkołą tworzenia filmów jest… robienie filmów – mówi Piotr P. Żukowski, założyciel Fundacji Obrazy Bez Granic. – Dlatego stworzyliśmy niesamowicie intensywny kurs filmowy, podczas którego każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił jako reżyser, operator, oświetleniowiec, dźwiękowiec i montażysta. Znajomość każdego etapu tworzenia filmu jest niezbędne do zrozumienia tej sztuki i spojrzenia na nią w sposób całościowy .

 

Warsztaty poprowadzą  Piotr P. Żukowski i Paweł Sarbinowski – filmowcy, którzy wzbogacili filmografię polskiego kina offowego. Obaj niejednokrotnie współpracowali z wielokrotnie nagradzanymi w Polsce i za granicą – Piotrem i Dominikiem Matwiejczykami. W dorobku prowadzących kurs znajdują się produkcje takie jak: „Piotrek the 13th 2” (2013), „Niebo” (2012),  „Lubię mówić z Tobą” (2012), „Prosto z nieba” (2011) czy „Piotrek trzynastego” (2009). Piotr Żukowski, wykładający na co dzień w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, podzieli się wiedzą z zakresu prac reżysera, operatora, producenta filmowego i telewizyjnego. Jako twórca Multimedia Happy Festiwal Filmów Optymistycznych wzbogaci warsztaty o doświadczenie zdobyte przy kontaktach z różnymi twórcami. Natomiast Paweł Sarbinowski,  współtworzący Niezależną Grupę Artystyczną SPAM i organizator Przeglądu Kina Niezależnego SPAM, opowie o pracy scenarzysty, reżysera i producenta filmowego.

 

Warsztaty organizowane przez Studio Filmowe Exd’Art będą się odbywać co weekend w godzinach 10 – 17 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Pierwsze startują w sobotę 7 maja br. Zgłoszenie należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: exdart@gmail.com z dopiskiem „szkoła filmowa”. Jednorazowy koszt kursu to 1 000 zł.

 

Program ramowy warsztatów:

 

ZJAZD I (7-8 maja)

Historia kina. Język filmu.

Podstawy pracy z kamerą, dźwiękiem i światłem

 

ZJAZD II (14-15 maja)

Scenopisarstwo.

Wspólne pisanie scenariusza filmu fabularnego

 

ZJAZD III (28-29 maja)

Organizacja produkcji filmowej.

 

ZJAZD IV (11-12 czerwca)

Realizacja zdjęć filmowych.

 

ZJAZD V (18-19 czerwca)

Montaż i postprodukcja filmu fabularnego.

 

 

Filmy zrealizowane podczas dotychczasowych warsztatów:

 

 

Organizatorzy:

Exd’Art – Obrazy Bez Granic – Piotr Paweł Żukowski

Agencja Inicjatyw Szkoleniowych – Marcin Sobaszek

Alternatyva – Paweł Sarbinowski

 

Partnerzy: Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Fundacja Obrazy bez Granic, MultimediaOFF, Agencja PR Pan Pikto

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca