Film

Sam Mendes na czele jury festiwalu w Wenecji

Brytyjski reżyser teatralny i filmowy Sam Mendes stanie na czele jury 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.
Kolejna edycja prestiżowego festiwalu odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 10 września. Stanowisko dyrektora artystycznego imprezy nadal piastować będzie Alberto Barbera. W Samie Mendesie widzi on twórcę, który zachwyca zarówno krytykę, jak i masową publiczność, i to niezależnie od kultury i szerokości geograficznej.

- Zaproszenie Alberta Barbery, żebym przewodniczył obradom jury festiwalu w Wenecji, jest dla mnie zaszczytem - skomentował Mendes. - To miejsce zawsze było dla mnie bardzo ważne. Jako student przez trzy miesiące pracowałem w muzeum sztuki współczesnej Peggy Guggenheim Collection. Moim najszczęśliwszym wspomnieniem festiwalowym jest wenecka premiera "Drogi do zatracenia".

"Droga do zatracenia" startowała w konkursie weneckim w roku 2002.

Na czele jury poprzedniej, 72. edycji weneckiego festiwalu stał Alfonso Cuaron.

Ostatnie filmowe dzieło Sama Mendesa w kinach to "Spectre". Obecnie artysta przygotowuje się do realizacji obrazu "The Voyeur´s Motel" na podstawie nieopublikowanej jeszcze powieści Gaya Talese o mężczyźnie, który przez 35 lat szpiegował gości w swoim hotelu. Producentem filmu jest Steven Spielberg.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca