Film

Ewa Bukowska debiutuje jako reżyser

Aktorka Ewa Bukowska ("Powiedz tak", "M jak miłość", "Wrony") stanie w lipcu na planie swojego reżyserskiego pełnometrażowego debiutu fabularnego - "53 wojny".

Scenariusz powstał na motywach książki "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym" Grażyny Jagielskiej. Historia koncentruje się na miłości i skomplikowanej relacji między Anną i Witkiem. W tle toczy się wojna.

- Moją reżyserską inspiracją są filmy Hanekego: precyzyjna, wciągająca, narracja zwieńczona silną i zaskakującą pointą - komentuje Ewa Bukowska. - Pragnę poruszyć wyobraźnię widza i jego najgłębsze, złożone emocje tak dalece, jak potrafi to robić Wojtek Jagielski, w swoich książkach, które są w pierwszej kolejności przyczyną powstania książki Grażyny Jagielskiej, a teraz mojego opowiadania filmowego. Pragnę stworzyć obraz, który może stać się dla wielu formą terapii.

W roli Anny zobaczymy Magdalenę Popławską. Partnerować jej będzie Michał Żurawski. Propozycję wzięcia udziału w filmie otrzymali Kinga Preis i Krzysztof Stroiński. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Naumiuk.

Producentem filmu jest Studio Munka - Stowarzyszenie Filmowców Polskich, gdzie w minionych latach debiutowali m.in. Bartosz Konopka ("Lęk wysokości") i Maria Sadowska ("Dzień kobiet"). Ewa Bukowska wcześniej wyreżyserowała w Studiu Munka film krótkometrażowy - "Powrót".

Premiera "53 wojen" zaplanowana jest na 2017 rok.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca