Film

Canneńskie targi równie intensywne, co festiwal

Cannes to od lat nie tylko prestiżowy festiwal, ale gigantyczne targi filmowe, Cannes Marché Du Film, na których zapadają decyzje dotyczące przyszłości wielu filmów.
Obecni na festiwalu agenci sprzedaży, przedstawiciele firm dystrybucyjnych, platform cyfrowych oraz producenci będą kupować i sprzedawać prawa do rozpowszechniania wielu wypatrywanych przez widzów produkcji.

Na dziś wśród najgorętszych tytułów tegorocznych canneńskich targów filmowych wymienia się m.in. epicki dramat "Hostiles" z Christianem Bale'em; thriller z yakuzą i Jaredem Leto w głównych rolach - "The Outsider"; dramat historyczny "The Current War" z Benedictem Cumberbatchem i Jakiem Gyllenhaalem; "Wonderstruck", rodzinna przygoda z Julianne Moore i w reżyserii Todda Hayensa; a także musical "Bassmati Blues" z Brie Larson; wreszcie "Molly", reżyserski debiut Aarona Sorkina z Idrisem Elbą i Jessicą Chastain.

Wśród innych tytułów, które mogą wzbudzić zainteresowanie, wymienia się komedię akcji "Jackpot" z Milą Kunis i Bryanem Cranstonem, rozgrywającą się w czasie II wojny światowej opowieść o mieszkańcach farmy w Missisipi - "Mudbound" z Garrettem Hedlundem i Carey Mulligan.

Festiwal w Cannes odbywa się w dniach 9-22 maja.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca