Film

Gwiazda serialu "Wielkie stulecie: Sułtanka Kösem" w filmie "Blokada"

Gwiazda serialub "Wspaniałe stulecie: sułtanka Kösem" w wybranym przez widzów tureckim filmie "Blokada".

 

24 czerwca do kin trafi turecki film "Blokada", w reż. Emina Alpera, który do dystrybucji wybrali sami widzowie, uczestnicy nowatorskiego projektu Scope100, zrealizowanego równolegle w 8 europejskich krajach. 

Odtwórczynią jedynej kobiecej roli w filmie Alpera jest Tülin Özen, turecka aktorka, znana polskim widzom z trylogii Semiha Kaplanoğlu ("Jajko", "Mleko", "Miód"), ale przede wszystkim jako odtwórczyni roli sułtanki Handan w serialu "Wspaniałe stulecie: sułtanka Kösem", kontynuacji bijącego rekordy popularności na całym świecie telewizyjnego przeboju "Wspaniałe stulecie". 

 OPIS FILMU

„Blokada” to odkrycie zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film otrzymał 3 nagrody, a zarazem zwycięzca drugiej edycji ogólnopolskiego projektu Scope100. Zaskakująco celna, porażająca wizualnie wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa. Film w reżyserii Elmina Alpera otrzymał Nagrodę Specjalną jury w Wenecji przyznaną przez wybitnych reżyserów: Alfonso Cuarona („Grawitacja”), Pawła Pawlikowskiego („Ida”), Nuri Bilge Ceylana („Zimowy sen”) i Hou Hsiao-hsiena („Zabójczyni). 

Na obrzeżach 14-milionowej metropolii, w atmosferze społecznych napięć, lęku i podejrzliwości, dochodzi do spotkania dwóch braci, którzy nie widzieli się od 20 lat. Khadir zostaje wypuszczony z więzienia pod warunkiem tajnej współpracy z policją. Będzie musiał zaskarbić sobie zaufanie pełnego podejrzeń, opuszczonego przez żonę i dzieci Ahmeda. Jednak bracia nie zdają sobie sprawy, że prawdziwe zagrożenie czyha bliżej niż im się wydaje…

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca