Film

Franciszek Pieczka w "Synu Królowej Śniegu"

Trwają zdjęcia do filmu "Syn Królowej Śniegu". Na planie pracują m.in. Franciszek Pieczka i Anna Seniuk oraz Michalina Olszańska.
Film będzie łączył w sobie cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym.

Spragniony miłości i ciepła siedmioletni Marcin (Maciej i Mateusz Bożek) - dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka) - ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Matka Marcina - Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze; w jej myślach zaciera się granica moralności. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogęk

Pod tym adresem można obejrzeć zdjęcia z planu, a także znaleźć bardziej szczegółowe informacje o produkcji.

Film reżyseruje Robert Wichrowski na podstawie scenariusza Pawła Sali.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca