Film

"Wołyń": Zobacz nowy zwiastun

Do sieci trafił drugi zwiastun dramatu "Wołyń". Obraz Wojtka Smarzowskiego zadebiutuje w naszych kinach 7 października.
Film porusza przemilczany dotychczas w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943-1944. Akcja rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka (Michalina Łabacz) ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze (Wasyl Wasylik). Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik), wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści, Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

Nową zapowiedź można sprawdzić pod tym adresem.

- Ten film musi kipieć emocjami, ale ma być mostem, a nie murem - mówił niedawno reżyser Wojciech Smarzowski. - Moją ambicją jest zrobienie filmu o miłości w czasach nieludzkich. O miłości, która jest ponad podziałami.

W obsadzie znaleźli się również Jacek Braciak, Izabela Kuna, Jarosław Gruda, Kinga Preis, Tomasz Sapryk i Adrian Zaremba.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 13 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca