Film

Głośne premiery na festiwalu w Wenecji

Tydzień przed ogłoszeniem programu 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji mówi się o amerykańskich pewniakach na imprezie.
Wśród tytułów, które mają się znaleźć w programie festiwalu wymieniane są m.in. takie tytuły, jak "Nocturnal Animals" Toma Forda z udziałem Amy Adams i Jake'a Gyllenhaala czy "Arrival" (wcześniej produkcja znana pod tytułem "Story of Your Life") Denisa Villeneuve'a - również z Adams. Duże szanse daje się również nowej wersji "Siedmiu wspaniałych" - "The Magnificent Seven" Antoine'a Fuquy, chociaż tu prawdopodobieństwo oceniane jest na mniejsze niż w przypadku Forda czy Villeneuve'a.

Spodziewa się, że dyrektor artystyczny festiwalu, Alberto Barbera, zadba o godną reprezentację europejskich autorów, stąd na "giełdzie konkursowych pewniaków" pojawiają się takie nazwiska, jak Emir Kusturica ("On The Milky Road"), Wim Wenders ("The Beautiful Days of Aranjuez") czy Stephane Brize ("Une Vie").

Przypomnijmy, że festiwal otworzy nietypowy musical "La La Land" Damiena Chazelle'a. Impreza potrwa od 31 sierpnia do 10 września.

Kompletny program ma zostać ogłoszony 28 lipca.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca