Film

Sarah Gadon zabije Annę Paquin

Anna Paquin wystąpi w miniserialu "Alias Grace".
Projekt oparty jest na powieści Margaret Atwood. Opublikowana w 1996 roku książka, znana w Polsce pod tytułem "Grace i Grace", to oparta na faktach, rozgrywająca się w XIX wieku historia kanadyjskiej pokojówki Grace Marks (w tej roli Sarah Gadon). Jako szesnastolatka kobieta została skazana po głośnym procesie na karę śmierci za brutalne zabójstwo swego chlebodawcy, Thomasa Kinneara, oraz jego gospodyni Nancy Montgomery (Anna Paquin) i równocześnie kochanki. Jej wspólnik i domniemany kochanek, James McDermott, został powieszony, natomiast wyrok Grace ze względów humanitarnych zamieniono na dożywocie. Ponad trzydzieści lat, aż do uniewinnienia, spędziła początkowo w domu dla obłąkanych, a następnie w więzieniu.

W książce śledzimy rozmowę doktora Simona Jordana, specjalisty od chorób psychicznych, z Grace, która nie pamięta dnia morderstwa. Jordan próbuje dojść, czy Marks jest bezwzględną kryminalistką czy kobietą niepoczytalną.

Projekt wyreżyseruje dla Netfliksa Mary Harron ("American Psycho", "I Shot Andy Warhol"). Sarah Polley zajęła się produkcją 6-odcinkowej ekranizacji książki.

Anna Paquin znana jest z serialu "Czysta krew", a także cyklu filmów o X-Menach.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca