Film

Chińscy producenci w Polsce

W sierpniu grupa chińskich producentów odwiedziła Polskę.
Grupa producentów z China Film Group, największej i najbardziej wpływowej chińskiej państwowej firmy filmowej, spotkała się w Polsce z reprezentantami naszych instytucji filmowych, w tym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych i regionalnych komisji filmowych.

Goście oglądali w Polsce potencjalne lokacje dla swoich projektów. Producenci odwiedzili m.in. Kraków, Warszawę i Gdańsk.

Wizytę zorganizowała Film Commission Poland, powstała w roku 2012 organizacja, która ma na celu promocję Polski i potencjału polskiej branży filmowej wśród zagranicznych partnerów filmowych, producentów.

Przypomnijmy, że m.in. dzięki pracy Film Commission Poland, komisji regionalnych i regionalnych funduszy filmowych, w Polsce pracowały ostatnio ekipy przynajmniej kilkunastu międzynarodowych i zagranicznych produkcji, w tym "True Crimes" Alexandrosa Avranasa z Jimem Carreyem czy "Denial" z Rachel Weisz.

Pod tym adresem można obejrzeć jeden z filmów promujących Polskę jako lokację dla zagranicznych realizacji.

W Europie panuje duża konkurencja w walce o zagraniczne, szczególnie hollywoodzkie realizacje. Wiele państw zdecydowało się na wprowadzenie specjalnych programów zachęt finansowych, dzięki którym zagraniczne ekipy chętniej decydują się na pracę u nich - zostawiają swoje pieniądze i angażują twórców i pracowników. Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka na początku swojej kadencji zapowiadała, że będzie walczyć o to, żeby również w Polsce ruszyły podobne inicjatywy.

Współpracą z chińskim rynkiem filmowym interesuje się nawet samo Hollywood.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca