Film

Polskie filmy jadą do Londynu

W programie zbliżającego się 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Londynie znalazły się polskie produkcje.
Pełnometrażowy debiut Bartosza M. Kowalskiego - "Plac zabaw" - będzie rywalizował z kilkunastoma filmami z całego świata o Sutherland Award. Londyński Festiwal Filmowy nie jest pierwszym, który zwrócił uwagę na polską produkcję. Światowa premiera "Placu zabaw" odbędzie się podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Obraz będzie prezentowany również w Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

W Londynie zaprezentowane zostaną również "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego. Film wybrany został do jednej z sekcji tematycznych imprezy - "Love" ("Miłość"). W cyklu tym Polak prezentował w 2013 roku "Płynące wieżowce".

Brytyjscy widzowie zobaczą również "Niewinne", dramat Anne Fontaine z udziałem Agaty Kuleszy, Agaty Buzek i Joanny Kulig.

W programie festiwalu nie zabraknie też wielkich tytułów ze świata, także z Hollywood. W sumie organizatorzy szykują prezentacje 245 filmów z 74 państw. Wśród głównych tytułów imprezy znalazły się m.in. "Snowden" Olivera Stone'a, "Nocturnal Animals" Toma Forda, "Manchester by the Sea" Kennetha Lonergana, "Arrival" Denisa Villeneuve czy "La La Land" Damiena Chazelle.

60. MFF w Londynie potrwa w dniach 5-16 października.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca