Film

John Hurt, Ben Mendelsohn i Kristin Scott Thomas z Churchillem

John Hurt, Lily James, Ben Mendelsohn i Kristin Scott Thomas dołączyli do filmu biograficznego o życiu Winstona Churchilla.
Projekt nosi tytuł "Darkest Hour", a w roli głównej zobaczymy Gary'ego Oldmana. Akcja filmu rozgrywać będzie się w 1940 roku, kiedy Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii.

Do Oldmana dołączyli teraz John Hurt (jako ustępujący premier Neville Chamberlain), Lily James (jako prywatna asystentka Churchilla), Ben Mendelsohn (jako Król Jerzy VI) oraz Kristin Scott Thomas (jako żona Churchilla, Clementine).

Za kamerą dramatu staje Joe Wright ("Pokuta"), a scenariusz napisał Anthony McCarten ("Teoria wszystkiego"). Zdjęcia ruszają na jesieni. Premierę filmu zaplanowano na 24 listopada przyszłego roku.

Winston Churchill dwukrotnie był premierem Wielkiej Brytanii - od 1940 i 1945 roku. W czasie II wojnie światowej, po kapitulacji Francji nie zgodził się na propozycje pokojowe Hitlera, co doprowadziło do bitwy o Anglię, którą Zjednoczone Królestwo z sojusznikami, w tym Polską, wygrało.

Był laureatem literackiej Nagrody Nobla i honorowym obywatelem Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca