Film

Rodzinna saga w "Avatarze 2"

James Cameron powiedział co nieco na temat sequela przeboju "Aavatar", nad którym od dłuższego czasu pracuje. Należy spodziewać się rodzinnej opowieści, co nie znaczy, iż będzie to familijny film.
Na ekranie śledzić będziemy dalsze losy Jake'a (Sam Worthington) i Neytiri (Zoe Saldana) oraz ich dzieci. - To coś w rodzaju rodzinnej sagi, opowiadającej o ich zmaganiach z ludźmi - tłumaczy reżyser.

Dzieła, będącego pierwszym z czterech planowanych, można spodziewać się w 2018 roku, choć nie jest to sztywna data. - Mniej ważne dla mnie jest kiedy wyjdzie pierwszy, liczy się pewna kadencyjność - wyjaśnia. - Chcę, by ukazywały się w jak najmniejszym odstępie czasu. Jeśli na przykład ustalimy, że filmy będą trafiać rok po roku na Boże Narodzenie, chcę móc dotrzymać tych terminów.

Obecnie ma to być 2018, 2020, 2022 i 2023 rok.

- To nie będzie cykl, ale jedna wielka produkcja - tłumaczył wcześniej James Cameron. - Będziemy kręcić to bardziej jako miniserię. Wszystkie cztery scenariusze będą realizowane jednocześnie. W poniedziałek mogę więc robić scenę z czwartego filmu, a we wtorek zajmę się sekwencją z pierwszego obrazu. To będzie jedna, ośmiogodzinna opowieść. Czeka nas wielkie wyznanie, prawdopodobnie największe w mojej karierze. Jestem pewien, że dla aktorów również. To będzie saga. Jakby kręcić wszystkie części "Ojca chrzestnego" jednocześnie.

Przypomnijmy, że przedstawiony widzom w 2009 roku "Avatar" okazał się prawdziwym kinowym rekordzistą i zarobił 2,8 miliarda dolarów. Opowiadał o odległej planecie - Pandorze - na której ludzie natykają na rasę wyjątkowo związaną z naturą. W głównych rolach można było podziwiać Sama Worthingtona, Zoe Saldanę i Sigourney Weaver. Cameron nie tylko film wyreżyserował, ale również napisał jego scenariusz.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca