Film

"Zaćma" - nowy film Ryszarda Bugajskiego z międzynarodowym zwiastunem

W sieci pojawił się międzynarodowy zwiastun najnowszego filmu Ryszarda Bugajskiego - "Zaćma". Światowa premiera dramatu odbędzie się na rozpoczętym właśnie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.
Autor głośnego "Przesłuchania", "Generała Nila" i "Układu zamkniętego" tym razem opowiada o Julii Brystygierowej. Członkini PPR i PZPR zapisała się na kartach polskiej historii jako okrutna stalinowska funkcjonariuszka i dyrektor Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Była też filozofem i pracowała w Państwowym Instytucie Wydawniczym.

W bohaterkę wcieliła się Maria Mamona, z którą Ryszard Bugajski pracował już na planie "Układu zamkniętego". Widzowie mogą ją również kojarzyć z filmów "Lęk wysokości", "33 sceny z życia" czy "Pan Tadeusz".

W obsadzie znaleźli się również Janusz Gajos i Małgorzata Zajączkowska. Operatorem filmu będzie Arkadiusz Tomiak.

Zwiastun filmu można obejrzeć na YouTube.

"Zaćma" nie będzie jedynym polskim filmem, który zobaczą widzowie festiwalu w Toronto. Tutaj też odbędzie się światowa premiera obrazu "Powidoki" Andrzeja Wajdy. W programie znalazły się również krótkometrażowy film "Romantik" Mateusza Rakowicza oraz koprodukcje zrealizowane we współpracy z Polską: "Marie Curie" Marie Noëlle, "Clair Obscur" Yeşim Ustaoglu i "Small fry" Evy Michon z Robertem Gonerą.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca